چهل‌ و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن در استان اصفهان برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام رضا صادقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به برگزاری مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، اظهار داشت: این مسابقات در مرحله استانی از 12 تا 13 تیرماه  با شرکت 523 نفر برگزار می‌شود.

وی افزود: قرآن کریم، نسخه شفابخش بشریت و نور هدایت در ظلمت‌کده دردآور و دهشتناک کنونی است و مصلحان و رهبران که سکان داران کشتی هدایت در این دریای پرتلاطم هستند، هر چه با این کتاب آسمانی آشناتر باشند، جامعه را بهتر به ساحل می‌رسانند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه درصدد برگزاری هر چه بهتر این مسابقات هستند، گفت: برای برگزاری هرچه بهتر مسابقات به ظرفیت همه نهادها و ارگان‌های استان نیاز داریم و در برگزاری این دوره از مسابقات 8 کمیته مختلف در نظر گرفته شده که مسئولان کمیته‌ها با نظر رئیس ستاد برگزاری مسابقات (مدیر کل  اوقاف ) مشخص شدند.

وی تصریح کرد: این کمیته‌ها شامل کمیته پشتیبانی، کمیته حراست، کمیته اطلاع رسانی، روابط عمومی و تبلیغات، کمیته استقبال، کمیته فرهنگی و فوق برنامه، کمیته متسابقین، کمیته اسکان و پذیرایی و کمیته خواهران در راستای هرچه بهتر برگزار شدن مسابقات تشکیل شده‌اند.

صادقی ادامه داد: این کمیته‌بندی صرفاً به جهت داشتن یک ساختار منظم است بنابراین از ظرفیت تمامی کمیته‌ها در زمینه‌های مختلف استفاه می‌شود.

وی با اشاره به هدف برگزاری مسابقات، اظهار داشت: هدف ما از برگزاری این مسابقات سربلندی نزد خداوند متعال و سپس برگزاری مسابقات کشوری به میزبانی اصفهان است و هرساله در کشور همایش‌هایی در سطح ملی برگزار می‌شود که همایش امامزادگان سال گذشته در سطح ملی  و استانی اجرا شد و در سال جاری نیز با فرا رسیدن دهه کرامت نیز همایش تجلیل از امامزادگان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح