ویژه برنامه‌های صدا و سیما خراسان رضوی در دهه کرامت اعلام شد

محسن نصرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: دهه کرامت نقطه عطفی برای ارتباط بین مخاطبان رسانه استانی با زائران و مجاوران حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است و برنامه‌ریزی ویژه صدا و سیمای خراسان رضوی برای پوشش، انعکاس و برجسته‌سازی ﻫﺮ ﭼﻪ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺩﻫﻪ ﮐﺮﺍﻣﺖ ﺑﺎ ﻣﺤﻮﺭﯾﺖ ﺣﺮﻡ ﻣﻄﻬﺮ ﻭ ﻣﻀ ﻊ ﻣ ﮑﻮﺗﯽ ﻋ ﯽ اﺑﻦ ﻣﻮﺳﯽ ﺍﻟﺮضا(ع) است.

وی افزود: امسال با تولید و پخش بیش از10 هزار دقیقه برنامه در 324 قسمت با 60 عنوان ،ایام شادی را برای مخاطبان رقم خواهیم زد. 

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی در ادامه گفت: ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺭﺍﺳﺘﺎ برنامه‌ریزی ویژه‌ای در حوزه‌های ﺗﻮﻟﻴدی سیما، صدا، ﺧﺒﺮ، ﺭﺍﺩﯾﻮﻫﺎی ﺑﺮﻭن‌مرﺯی و رادیو سراسری زیارت ﺩﺭ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﺍﺳﺘﺎﻧﯽ ﺍﻧ ﺎﻡ ﺷﺪه است و طیف گسترده‌ای از برنامه‌های جذاب برای میلاد امام رضا(ع) شامل انواع برنامه‌های جنگ، مستند، ترکیبی، مسابقه، نمایش، سخنرانی و ارتباط‌های زنده ویژه از حرم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را در بر می‌گیرد.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی خاطرنشان کرد: سیمای خراسان رضوی با برنامه «خورشید مهربانی» جشن‌ها و مراسم‌های حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) را به‌طور زنده و با استقرار 3 تیم مجهز از ساعت 19 به مدت 105 دقیقه و در 11 قسمت از شبکه استانی و شبکه‌های سراسری پخش خواهد کرد.

نصرپور اضافه کرد: همچنین مستند «میزبان» به تهیه کنندگی و کارگردانی امید نوریان در 10 قسمت زندگی افرادی که به هرطریق به زیارت و امام رضا(ع) گره خورده می‌پردازد. مستند «این روزها» در 2 قسمت 30 دقیقه‌ای تلاش دارد تا زندگی امروز را با سیره و رفتار حضرت امام رضا(ع) و مقایسه سلوک و سبک زندگی آن حضرت را برای زندگی امروزه ممکن و در دسترس جلوه نماید. این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی مصطفی سیدآبادی آماده پخش شده است.

وی با اشاره به برنامه «جشن دختران انقلاب»  که در شب ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) از سیمای خراسان رضوی به صورت زنده پخش خواهد شد، گفت:  این برنامه با حضور 25 هزار نفر از دختران جوان در محل ورزشگاه امام رضا (ع) با هدف تبیین سیره و زندگی، مقام علمی و عرفانی و فداکاری حضرت معصومه (س) در راه اثبات ولایت همراه با آیتم‌های موسیقی، مولودی خوانی، گزارش های مردمی و کارشناسان مذهبی از سیمای خراسان رضوی، شبکه سراسری و رادیو زیارت به صورت زنده پخش خواهد شد.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: همچنین  برنامه « شب شرقی » نیز ویژه‌ی این ایام با بخش‌های متنوع با هدف تفریح و سرگرمی به مخاطبان و بینندگان شبکه استانی تهیه شده که رویدادهای فرهنگی و هنری استان را در این ایام معرفی و هر شب به مدت 90 دقیقه از سیمای خراسان رضوی پخش خواهد شد.

نصرپور ادامه داد: جنگ «صبح خراسانی» نیز ویژه برنامه جذاب و شادی است که بصورت زنده از ساعت 8 بامداد پخش می‌شود، این برنامه یازده قسمتی به تهیه کنندگی سیدمحسن ناطقی با بخش‌هایی همچون مسابقه،آداب زیارت، مصاحبه با زائرین امام رضا(ع)، بیان فضائل و مناقب حضرت، سبک زندگی رضوی، زیارت اولی‌ها و غیره پخش می‌شود.

وی با اشاره به برنامه”آب نبات چوبی” که برای مخاطب کودک و نوجوان جشن میلاد امام رضا(ع) و دهه کرامت را ملموس میکند، گفت: این برنامه که به کارگردانی و تهیه کنندگی حمید طباطبایی تولید و آماده پخش است ضمن ایجاد لحظات شاد و مفرح متناسب با سن و جنس مخاطب تلاش دارد تا معارف رضوی را تبیین نماید. «آب نبات چوبی» با 4 برنامه 45 دقیقه ای این ایام را با عطر و بوی رضوی معطر می‌کند.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی افزود: پخش زنده  اختتامیه جشنواره رضوی به مدت 90 دقیقه از مهمترین برنامه‌های روز میلاد امام
 رضا (ع) خواهد بود. شایان توجه است سیمای خراسان رضوی در ایام دهه کرامت علاوه بر پخش میان برنامه و موسیقی تصویرها، سخنرانی‌ها و مراسم متنوع حرم مطهر حضرت رضا(ع) را برای پخش از شبکه‌ها در اختیار سایر مراکز قرار خواهد داد.

نصرپور در ادامه نیز از طراحی ویژه برنامه‌هایی متنوع در رادیو خبر داد و گفت: برنامه «برآستان مهر» ویژه برنامه جنگ میلاد حضرت رضا(ع) را بمدت 120 دقیقه در دست تهیه دارد. «شوق زیارت» عنوان برنامه دیگری است با مدت 30 دقیقه در 11 قسمت به تهیه کنندگی محبوبه رضایی پور در قالب پیامی هرروز در ایام میلاد حضرت رضا(ع) موضوعاتی مثل صدقه، حسن خلق، امید در زندگی، مشخصات بندگان خوب خدا، گمان خوش در زندگی، صبر، سبک زندگی، حلال و حرام، توکل واقعی، یاری رساندن به همنوع و برگرفته از سبک و سیاق و اخلاق امام رضا(ع) می‌پردازد.

وی اضافه کرد: همچنین برنامه «بالاخیابون پایین خیابون» برنامه‌ای شاد و ترکیبی نمایشی است که در 6 قسمت 90 دقیقه‌ای عصر خاطره انگیزی را در ایام میلاد فراهم می‌کند. «سرای زندگی» نیز برنامه ترکیبی نمایشی است با موضوع خانواده رضوی که با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان خانواده به‌ویژه استاد حجت‌الاسلام والمسلمین شاکری به ترویج شیوه خانواده‌داری امام رضا(ع) می‌پردازد.

انتهای پیام/ح