وزیر ارشاد در گفتگو با تسنیم:‌ به دنبال تقویت بُعد هنری و بین‌المللی دهه کرامت هستیم

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، گفت: دهه کرامت یک دهه موثر در حوزه فرهنگی، اجتماعی و دینی در کشور است. دامنه و گستره دهه کرامت به گونه‌ای است که مجموعه‌های مختلفی از نهادها و مراکز و … می‌توانند در آن نقش‌آفرینی کنند. شورای دهه کرامت که از 34 نهاد و 4 اعتاب مقدسه تشکیل شده است که به دنبال فرصت‌سازی برای بهره‌برداری هرچه بیشتر از این ایام هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سال‌های گذشته و به خصوص امسال تلاش بر این بوده که هم در حوزه داخلی و بین المللی کارهای تازه‌تری صورت بگیرد، یکی از ابعادی که مورد توجه بوده و علاوه بر وزارت ارشاد، سایر نهادها نیز بر آن تأکید داشتند این بود که ابعاد هنری فضای دهه کرامت تقویت شود.

صالحی خاطرنشان کرد: بنیاد بین المللی امام رضا (ع) به عنوان یک نهاد فرهنکی موثر در کشور، با همین رویدکر فعالیت‌های مختلفی را در استان خراسان رضوی و سایر استان‌های کشور انجام داده که از جمله برگزاری 17 دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) بوده است، اینگونه فعالیت‌ها کمک کننده همین اتفاقات خوب در حوزه ترویج فعالیت‌های هنری است.

وی یادآور شد: ما در حوزه‌های مختلف هنری مانند: تئاتر، آواها و نواها، هنرهای تجسمی و … شاهد رویدادهای مهم و تازه‌ای در کشور هستیم. هنر رضوی به تدریج رشد قابل توجهی پیدا کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رویکرد دیگری که مورد توجه ما در این دهه بوده، ارتباط دادن این دهه با خدمات اجتماعی بوده است، باید از فرصت دهه کرامت برای ترویج فعالیت‌های نیکوکاری استفاده شود، هر سال اتفاقات مختلفی در این زمینه صورت گرفته که امسال این برنامه‌ها تقویت شده است.

صالحی خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها و مراکزی که در حوزه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، در ایام دهه کرامت فعال‌تر شدند، ماجرای سیل امسال در برخی استان‌ها و روستاهای کشور شرایط سختی را ایجاد کرده است، در دهه کرامت مجموعه‌های مختلف به مناطق سیل زده خواهند رفت و حضور جدّی‌تری در کمک‌رسانی‌های اجتماعی خواهند داشت.

 

انتهای پیام/