26 هزار شغل پایدار در قالب اجرای پروژه‌های آبی و خاکی در اردبیل ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، ارژنگ عزیزی بعد از ظهر امروز در دیدار با برخی مسئولان در اردبیل اظهار داشت: طبق تمهیدات و هماهنگی‌های به عمل آمده ایجاد اشتغال برای بیش از 26 هزار نفر با بهره‌برداری از پروژه‌های آبی و خاکی در شمال استان اردبیل محقق شده است.

وی با اشاره به این که 66 شرکت تعاونی برای واگذاری اراضی و بهره برداری از اراضی پایاب سد خدا آفرین پیش بینی شده است بیان کرد: 57 تعاونی آن مراحل پایانی را طی می‌کند و بیش از 4 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان اردبیل تولید شده است که این مسئله برای ما حائز اهمیت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: از دیگر برنامه‌هایی که برای امسال با جدیت در دستور کار قرار داریم پیگیری اتصال راه آهن کشور آذربایجان به ایران از طریق شمال استان اردبیل احداث بندر خشک است که در توافق نامه بین ایران آذربایجان نیز مطرح شده است.

عزیزی تصریح کرد: با بهره برداری از پایاب سد خدا آفرین و گلخانه یک هزار و 500 هکتاری تولیدات استان تا مرز 2 میلیون تن افزایش خواهد یافت که درصدد هستیم این مهم را نیز در کم‌ترین زمان ممکن محقق کرده و به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

وی بیان کرد: همکاری‌های همه‌جانبه در این زمینه اولویت اساسی است و از متولیان و مسئولان مربوطه انتظار می‌رود تعاملات و مشارکت‌های همه‌جانبه با ما داشته باشند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل پوشانده و مشکلات و موانع موجود را از سر راه برداریم.

انتهای پیام/ح