اجرای طرح "بانویار" در گلستان؛ اشتغالزایی برای بیش از 12 هزار نفر از بانوان استان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، الهه غیناقی ظهر امروز در جشنواره دختران بانشاط جامعه سالم در امامزاده یحیی بن زید(ع) اظهارداشت: در سال گذشته 2 هزار و424 نفر از بانوان روستایی و عشایری 971 میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغالزایی دریافت کردند.همچنین یک‌هزار و 486 نفر از بانوان استان نیز مبلغ 145 میلیون و 456 هزار ریال تسهیلات مشاغل خانگی دریافت کردند.

وی افزود: در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان در سال گذشته 347 نفر بانو برای اشتغال جذب شدند. تعداد کل اشتغال ایجاد شده در سال گذشته برای بانوان استان در حوزه‌های مختلف مشاغل خانگی، ثبت در سامانه رصد و کارورزی 12 هزار و 868 نفر است.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری گلستان با اشاره به ولادت حضرت معصومه( س) و روز دختر بیان داشت: جشنواره دختران با نشاط جامعه سالم در دهه کرامت در همه شهرستان‌های استان برگزار می شود.طرح “بانویار” با هدف اشتغال، سلامت و نشاط بانوان در روستاهای استان گلستان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: تجلیل از دختران شهدا، کارآفرین و دختران نخبه در شهرستان های استان از دیگر برنامه های دهه کرامت است.تلاش می کنیم تا در راستا ایجاد نشاط اجتماعی بانوان هر فصل یک برنامه جامع برای دختران و بانوان استان برگزار کنیم.

عبدالقدیرکریمی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان گنبدکاووس اظهارداشت: مرکز خلاق صنایع‌دستی در مردادماه امسال راه‌اندازی می‌‍شود. این مرکز با همکاری یکی از هنرمندان بانو صنایع دستی فعالیت می‌کند.

وی افزود: بیشتر هنرمندان این مرکز خلاق بانوان رشته های مختلف صنایع دستی شهرستان هستند.این مرکز در رشته‌هایی مانند رودوزی سنتی، بافته‌های داری، بالتیک، نمدمالی، زیورآلات و غیره در ساختمان سابق فرمانداری به فعالیت می‌پردازد.

معاون استادار و فرماندار شهرستان گنبدکاووس بیان داشت: با محوریت اموربانوان فرمانداری شهرستان‌ تلاش می کنیم تا مطالبات و انتظارات بانوان شهرستان در موضوعات مختلف به ویژه کسب وکار و رونق تولید برآورده کنیم. گنبدکاووس در حوزه بانوان و دختران ظرفیت بسیار خوبی دارد که انتظار داریم با همکاری اموربانوان استانداری از این ظرفیت نهایت استفاده را ببریم.

انتهای پیام/ ز