درخواست امام جمعه اهواز از رئیس رسانه ملی برای تولید برنامه به زبان عربی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سیدعبدالنبی موسوی‌فرد در دیدار با رییس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه مشکلات عمده ای در این استان وجود دارد که باید هر چه سریع‌تر برای رفع آنها اقدام کرد گفت: خواهش ما این است که رسانه ملی ضمن بیان ظرفیت‌های بزرگ خوزستان مشکلات این استان را هم منعکس کند تا مسئولان در جهت حل آنها اقدام کنند.

حجت‌الاسلام موسوی فرد افزود: تلاقی آب و فاضلاب در شهر و در نتیجه شیوع بیماری‌های مختلف بویژه بیماری‌های پوستی میان مردم ، عمل نکردن مسئولان به تعهدات خود و قول هایی که به مردم داده اند از جمله مشکلات مردم خوزستان است که رسانه ملی باید آنها را به جد پیگیری کند .

حجت الاسلام موسوی‌فرد با تاکید براینکه باید فرهنگ کار و کار آفرینی را میان مردم بویژه جوانان این استان گسترش داد افزود: در این زمینه هم به کمک صدا و سیما احتیاج داریم و باید با برنامه‌ریزی دقیق این فرهنگ را جا بیندازیم.

وی به برخی برداشت‌های اشتباه از بارش‌های فراوان امسال اشاره کرد و اظهار کرد: مردم تصور می‌کنند چون امسال سال پرآبی است باید آب برای کشاورزی تامین شود اما واقعیت چنین نیست و ما همچنان در تامین آب کشاورزی مشکل داریم و باید به درستی از این ذخیره استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان به مشکلات فراوان مردم سیل‌زده نیز اشاره کرد و ادامه داد: مسئولان دولت آنچنان که باید به تعهدات خود برای مردم سیل زده عمل نکرده‌اند و با تمام قول هایی که دادند هنوز وقتی در بین مردم می‌رویم می‌گویند مشکلات‌شان حل نشده است.

امام جمعه اهواز اولویت اول استان را همچنان موضوع سیل و پیگیری مشکلات دانست و افزود: از رسانه ملی درخواست داریم تا همچنان در کنار مردم خوزستان باشد و مشکلات آنها را منعکس کند.

حجت‌الاسلام موسوی فرد همچنین به جامعه عرب زبان خوزستان و کودکان این بخش از جامعه خوزستان اشاره کرد و افزود: تقاضا می‌کنیم برای این نسل آینده کشور برنامه‌هایی مناسب به زبان عربی تولید کنید.

حجت‌الاسلام موسوی‌فرد بر لزوم معرفی مشاغل مختلف به جوانان این استان تاکید و تصریح کرد: باید با ارائه مشاغل مختلف به جوانان استان تحرکی ویژه ایجاد کرد و ما کارهای مقدماتی در این زمینه را آغاز کرده‌ایم.

علی عسکری نیز در این دیدار گفت: خوزستان دارای ظرفیت‌های بزرگ در بخش های مختلف است و جایگاه مهمی در کشور دارد و باید به درستی از این ظرفیت عظیم استفاده کرد.

رئیس رسانه ملی بر پیگیری مشکلات مردم سیل‌زده در رسانه ملی تأکید و تصریح کرد: ما همچون گذشته حل مشکلات مردم را از مسئولان مطالبه می‌کنیم و در عین حال راهکارهای لازم را نیز ارائه می‌دهیم .

وی اظهارداشت: یکی از بخش‌های مهم خوزستان کشاورزی است که می‌تواند با سرمایه‌گذاری در آن زمینه‌های اشتغال را فراهم کرد.

رئیس رسانه ملی تاکید کرد: با توجه به شرایط خوزستان و با مدیریت صحیح و سرمایه‌گذاری می‌توان اشتغالزایی زیادی انجام داد.

علی عسکری گفت: باید طوری مدیریت کرد که هم زمینه‌های اشتغال در جامعه صورت گیرد و هم سرمایه‌گذاری بیشتر در کشور انجام شود. با یک حرکت جهادی و مدیریت صحیح می توان مشکلات کشور را حل کرد.

رییس سازمان صدا و سیما بر فرهنگسازی در زمینه کارآفرینی موثر از راه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: ما با برنامه‌های مختلف سعی می‌کنیم راهکارهای جدیدی برای ایجاد اشتغال ارائه کنیم.

انتهای پیام/