اخبار رژیم صهیونیستی|از تلاش برای تقویت ابومازن تا اقدام برای نابودی اسناد جنایات علیه فلسطینیان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه هاآرتص فاش کرد که بخش آرشیو سری وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اسناد تارخی مربوط به نکبت(سالروز اشغال فلسطین) در سال 1948 و جنایات هولناکی را که باندهای صهیونیستی در آن زمان علیه فلسطینیان مرتکب شدند، از بین می برد.

به نوشته این روزنامه، کارکنان سری‌ترین بخش وزارت امنیت اسرائیل بر روی از بین بردن صدها سند و مدرک به عنوان بخشی از طرح هدفمند برای نابودی اسناد و مدارک مربوط به نکبت و جنایات باندهای صهیونیستی و کشتار دسته جمعی فلسطینیان فعالیت می کنند.

تلاش رژیم صهیونیستی برای تقویت ابومازن

یک رسانه دیگر رژیم صهیونیستی از تلاش این رژیم برای تقویت اقتصادی تشکیلات خودگردان خبر داده است.

پایگاه عبری واللا گزارشی را منتشر کرده که طی آن آمده است اسرائیل برای حفظ وضعیت اقتصادی باثبات در کرانه باختری تلاش می کند و اقدامات و گام هایی را در این زمینه بر می دارد.

بر اساس این گزارش، با وجود تنش و احتمال متشنج شدن اوضاع امنیتی در نوار غزه در سایه ادامه تهدیدهای اسرائیل و هشدارهای حماس، دستگاه های امنیتی اسرائیل معتقدند که بزرگترین خطر، متشنج شدن اوضاع کرانه باختری است و به همین سبب برای تحقق ثبات در این منطقه از طریق اقتصاد تلاش می‌کند.

این رسانه آورده است ابومازن با حرکت در مسیر تنش امنیتی میدانی مخالف است و این مخالفتش را به وضوح در پی تیراندازی ارتش اسرائیل به سمت نیروهای امنیتی پیشگیرانه تشکیلات خودگردان در نابلس نشان داد به طوری که دستور آرامش و خودداری از تشدید لحن اظهارات را صادر و بر اهمیت آرامش و گفت‌وگو(با رژیم صهیونیستی) تاکید کرد.

رسانه صهیونیستی افزود ابومازن 84 ساله دستور آرام شدن اوضاع در منطقه و عدم پاسخ(به نظامیان صهیونیست) را صادر کرده است.

تحول جدید در ارتش رژیم صهیونیستی

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از تحول جدید در ارتش این رژیم خبر دادند.

روزنامه عبری روز جمعه از تصمیم ارتش رژیم صهیونیستی برای تعیین کارشناس ارزیابی اطلاعات جنگی در هر تیپ ارتش خبر داد. این روزنامه عبری نوشت ارتش کار آماده سازی 20 سرباز از بخش شنود و تجسس را در یک دوره ویژه در زمینه ارزیابی و تحلیل اطلاعات آغاز کرده تا آنها را به عنوان معاون فرمانده‌های تیپ‌های ارتش منصوب کند.

این روزنامه افزود فرماندهی ارتش اسرائیل اخیرا این شغل جدید در ارتش را تصویب کرده و دوره‌های ویژه آماده سازی ده‌ها سرباز برای این منظور را آغاز کرده است.

معاریو نوشت هدف از شغل جدید در ارتش اسرائیل کمک به فرماندهان‌ تیپ‌ها برای گرفتن تصمیمات عملیاتی و اطلاعاتی در زمینه های مختلف در ارتش است.

این روزنامه افزود ارتش اخیرا دوره‌ای را برای آماده سازی نیروهای بخش ارزیابی و تحلیل اطلاعات نظامی با مشارکت 20 سرباز از بخش شنود و تجسس آغاز کرده است و با پایان این دوره، سربازان فارغ التحصیل در تیپ‌ها به عنوان کمک کننده فرماندهان تیپ‌ها به کار گرفته خواهند شد تا به آنها در ارزیابی اطلاعات و گرفتن تصمیمات درست کمک کنند.

تعیین فرمانده جدید تیپ ویژه ارتش رژیم صهیونیستی

فرمانده جدید تیپ کفیر از یگان‌های ویژه و زبده ارتش رژیم صهیونیستی منصوب شد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از تعیین سرهنگ عیران اولیال به عنوان فرمانده جدید تیپ کفیر به جای سرتیپ تیسبون رتسون خبر داد که فرماندهی این تیپ را در دو سال گذشته بر عهده داشت.

تهدید گانتس علیه ساکنان نوار غزه؛ تلاش برای جلب آرای شهرک‌نشینان صهیونیست

رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در اظهاراتی منفعلانه، نوار غزه را تهدید کرد در برابر هر بادبادک و بالنی که از نوار غزه پرتاب شود، یک موشک از سوی اسرائیل شلیک خواهد شد.

بنی گانتس رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و رئیس حزب موسوم به آبی-سفید(کاحول لاوان) در سخنانی در جمع هوادارانش در شهرک صهیونیست نشین اشکلون با هدف جلب آرای شهرک‌‌نشینان مدعی شد در برابر پرتاب هر بادبادک و بالن از سمت نوارغزه، یک موشک به سمت آن شلیک خواهیم کرد.

وی گفت امنیت از بازدارندگی آغاز می‌شود، هر بادبادکی که به سمت ما پرواز کند، باید با یک موشک به آن مقابله شود و یک هدف مشخص حماس را مورد هدف قرار داد.

گانتس افزود ساکنان در اینجا(شهرک‌نشینان صهیونیست)، 20 تا 30 ثانیه زمان دارند تا به یک مکان امن فرار کنند و به همین سبب باید بدانند که امنیتی که شایستگی آن را دارند، برایشان فراهم است.

جوانان فلسطینی در یک ابتکار خودجوش اما تاثیرگذار و کارامد، از بادبادک‌ها و بالن‌ها به عنوان وسیله‌ای برای رساندن شعله‌‌های آتش به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین همجوار نوار غزه به عنوان یکی از ابزارهای مقاومت مردمی استفاده می‌کنند که با آغاز راهپیمایی‌های بازگشت از 30 مارس 2018(دهم فروردین 97) در پاسخ به تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی به شرکت کنندگان در راهپیمایی‌های مسالمت آمیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پس‌لرزه شکست یگان ویژه رژیم صهیونیستی در خان‌یونس

روزنامه یدیعوت آحارونوت از استعفای سرتیپ «ج» فرمانده بخش عملیات ویژه یگان اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی و فرمانده سابق یگان موسوم به سیرت متکال خبر داده بود. این روزنامه نوشت استعفای سرتیپ ج(نام وی افشا نشده) پس از آن صورت گرفت که آوی کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل خواستار جایگزینی سرتیپ ج با رئیس قبلی آن، سرتیپ «آ» شده بود. این روزنامه افزود رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل به دنبال انجام اصلاحات در بخش عملیات ویژه یگان اطلاعات پس از شکست عملیات ویژه در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه بود.

این روزنامه افزود کوخاوی دو ماه پیش از فرمانده سابق بخش عملیات ویژه یگان اطلاعات نظامی خواسته بود که جای سرتیپ ج را که از آن راضی نبود و به شکل خشمگینانه‌ای استعفا کرد، بگیرد.

بر اساس گزارش این روزنامه، با استعفای سرتیپ موافقت شد که خدمت نظامی‌اش را در اول آگوست آینده پایان خواهد داد، در حالی که قرار بود ماه مارس آینده به پایان برسد.

این روزنامه افزود سرتیپ«آ» که قبلا فرمانده بخش عملیات ویژه یگان اطلاعات نظامی اسرائیل بود، بارها برای اصلاح شکست‌ها و ناکامی‌های یگان اطلاعات ویژه فرا خوانده شده است.

انتهای پیام/