موافقت اولیه معارضان الجزایری با طرح دولت موقت

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العربی الجدید، روز شنبه کنفرانس گفت‌وگوی ملی معارضان الجزایری برگزار شد.

معارضان الجزایری در بیانیه پایانی این کنفرانس بر ضرورت اخراج همه مسئولانی که در فساد و تقلب در انتخابات‌ در دوره  قبل دست داشتند تاکید کردند.

معارضان الجزایری همچنین بر مخالفت خود با تشکیل هیئت مستقل عالی انتخابات از سوی دولت تاکید کرده و خواستار تشکیل کمیته ای ملی برای تشکیل این هیئت شدند.

معارضان الجزایری در این بیانیه با درخواست عبدالقادر بن صالح رئیس جمهور موقت این کشور برای گفت‌وگو تاکید کرده و خواستار تدابیر اضافی بیشتر و همسو با خواسته های مردم شدند.

معارضان با تسهیل گفت وگو از سوی هیئتی مستقل به شرطی که متشکل از شخصیت های مورد قبول باشد موافقت کردند.

عبدالقادر بن صالح رئیس‌جمهور موقت اخیرا طی پیامی به مناسبت فرارسیدن سالروز استقلال این کشور خواستار گفت‌وگو برای حل بحران بدون دخالت دولت و نهاد نظامی شده است.

عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس‌جمهور سابق الجزایر ماه می گذشته بعد از 20 سال حکومت و در پی فشارهای ارتش و بعد از هفته‌ها اعتراضات مردمی که خواستار تغییر بودند استعفا کرد.

الجزایری‌ها اصرار دارند که نهادها و شخصیت‌های دوره بوتفلیقه اداره مرحله انتقالی را به‌دست نگیرند و برای تأکید بر این خواسته خود هر هفته جمعه تظاهرات می‌کنند.

انتهای پیام/