1300 نفر سهمیه کارورزی به استان ایلام اختصاص یافت

شکرالله شیرخانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در استان ایلام اظهار داشت: در راستای طرح کارورزی که به جهت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار از مقطع کاردانی تا مقطع دکتری از سوی وزارت کار، استان ایلام از سهم یک هزار و 300 نفر برخوردار شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: جذب متقاضیان بیکار دراولویت‌های شناسایی طرح کارورزی بوده که در استان ایلام، متناسب به میزان ظرفیت بنگاه‌ها و با در نظر گرفتن رشته تحصیلی فرد متقاضی از طریق‌اداره کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام به بنگاه اقتصادی مربوطه معرفی می‌شوند.

شیرخانی بیان کرد: در این طرح[طرح کارورزی]، آشنایی افراد با محیط کار، تبدیل علوم تئوری به کابردی و مهارت آموزی، توسعه اشتغال از اهداف مد نظر اداره کل تعاون کار و اموراجتماعی است که موجب  معرفی حرفه‌ای فرد  کارآموز به بازارمی‌گردد.

وی موظف بودن بخش‌های دولتی به پذیرش کارورزی اشاره و خاطرنشان کرد: بخش‌های دولتی وابسته به دولت موظف‌اند که که در پذیرش کارورزان اقدام اساسی انجام دهند.

شیرخانی،‌از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست که نسبت به توجیح واحد پذیرنده کارورزان اقدام کنند و آنان را از مشوق‌های دولت که مهم‌ترین آن پرداخت 2 سال حق بیمه افراد در صورت جذب است، مطلع کنند.

انتهای پیام/ ع