متخلفان، یک محیط‌بان را در بهشت گمشده مجروح کردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، صبح روز گذشته، محیط‌بان اداره حفاظت محیط زیست مرودشت حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده بهشت گمشده با اصابت شلیک گلوله از ناحیه مچ پای چپ مجروح شد.

سعید محمودی، مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس ضمن تقدیر از همکاری دکتر مرادیان رئیس اورژانس استان فارس برای سرعت عمل در اعزام تیم پزشکی و بالگرد به منظور انتقال این محیط‌بان گفت: صبح امروز جمعه 13 مهرماه محیط بان امین اله هوشمندی در حال گشت کنترل ارتفاعات چاهو در مناطق شهرستان مرودشت حین انجام وظیفه، در پی درگیری با متخلف، مجروح شد.

وی ادامه داد: هوشمندی  با مشاهده متخلف اقدام به اعلام  فرمان ایست کرده؛ با این حال، متخلف که دارای یک قبضه اسلحه شکاری ساچمه زنی بوده به سوی محیط‌بان شلیک و وی را از ناحیه مچ پا مجروح کرده است که بلافاصله هماهنگی‌ها با اورژانس استان صورت گرفت و مجروح با تلاش و همکاری بی دریغ  مقامات قضایی، نیروی انتظامی و گروه امداد و نجات هلال احمر شهرستان مرودشت و جوامع محلی به بیمارستان اعزام شد.

محمودی افزود: با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه به منظور عدم اتلاف وقت ابتدا محیط‌بان به  پایین کوه و اولین نقطه‌ای که امکان فرود بود در مسیر جاده اسفالت انتقال یافت و سپس توسط بالگرد به بیمارستان شهید رجایی شیراز منتقل شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس با بیان اینکه متخلف مذکور شناسایی و پرونده تحویل مقامات قضایی شده است گفت: نیروی انتظامی و پلیس در حال بررسی و پیگیری موضوع هستند.
 

انتهای پیام/