طرح ساماندهی عرضه تخم‌مرغ در استان سمنان اجرا می‌شود

محمد سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: عرضه تخم‌مرغ به عنوان یک فرآورده خام دامی باید به صورت صحیح و بهداشتی صورت گیرد.

وی با اشاره به برخی از اهداف اجرای این طرح گفت: با اجرای این طرح تلاش شد تا زنجیره نگهداری استاندارد تخم‌مرغ معرفی شود تا مردم از نحوه صحیح نگهداری تخم‌مرغ آگاه شوند.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: مردم از خرید تخم‌مرغ‌هایی که خارج از یخچال نگهداری شدند خودداری کنند.

سمنان قطب تولید داروی دامی در کشور است

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان این استان را قطب تولید داروی دامی در کشور عنوان کرد و گفت: 40 درصد داروهای دامی کشور در استان سمنان تولید می‌شود.

سعیدی اضافه کرد: این استان در تولید انواع داروهای دامی از جمله مکمل، پودر، داروهای تزریقی و غیره خودکفا است.

وی با بیان اینکه واحدهای تولید کننده داروهای دامی استان سمنان علاوه بر تأمین نیاز استان، حدود 40 درصد از داروهای دامی کشور را نیز تأمین می‌کند.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه چند واحد تولید کننده داروهای دامی داروهای مورد نیاز استان را تأمین می‌کنند تصریح کرد: سالانه بخشی از داروهای دامی تولید استان سمنان نیز به خارج از کشور صادر می‌شود.

ستاد آنفلوآنزای حاد پرندگان در استان سمنان تشکیل شده است

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با اشاره به نزدیک شدن فصل سرد و شروع بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان گفت: در این راستا ستاد آنفلوآنزای حاد پرندگان در استان سمنان تشکیل شده است.

سعیدی با بیان اینکه خوشبختانه استان سمنان از نظر آنفلوآنزا حاد پرندگان در سال گذشته پاک بود افزود: امسال نیز برای جلوگیری از ورود این بیماری به استان تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی از تشدید نظارت بر کشتارگاه‌ها خبرداد و گفت: کنترل مبادی خروجی و ورودی استان سمنان، آموزش،ترویج، اطلاع‌رسانی و غیره از جمله اقدامات لازم برای جلوگیری و مقابله با بیماری آنفلوآنزا حاد پرندگان در استان سمنان است.

انتهای پیام/م