سیل در مازندران| لغزندگی محورهای مواصلاتی مازندران؛ امدارسانی سپاه به سیل‌زدگان غرب استان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مازندران، بارش شدید باران توام با سیلاب از عصر دیروز تاکنون در شهرهای مازندران ادامه دارد. کانون بارش‌های سیلابی شهرهای غرب مازندران نظیر رامسر و تنکابن بوده و بسیاری از راه‌های روستایی و ارتباطی شهری این مناطق به دلیل شدت سیلاب تخریب شده و مسدود شده است.

مردم با مراجعه به پایگاه‌های بسیج می‌توانند خسارت و مشکلاتی را که به‌وجود آمده اعلام کنند و پایگاه بسیج در محلات به سپاه موارد را اعلام کرده و سپاه برای کمک وارد عمل می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رامسر با اشاره به این که 24 ساعته آماده کمک هستیم بیان کرد: به‌ نظر می‌رسد که خسارت در شهرستان رامسر بالا بوده و سپاه در این زمینه در آماده‌باش قرار دارد.

وی با بیان اینکه جاده جواهرده در برخی از جاها مسدود و در بیشتر مسیر رانش زمین وجود دارد و سیلابی است گفت:  بارش‌های استان مازندران از بعد از ظهر دیروز از رامسر آغاز شد و بیشترین بارش در این شهرستان گزارش شده است.

گزارش‌ها در رامسر حاکی از خسارت به پل‌ها و برخی از راه‌های کوهستانی و رانش زمین در این شهرستان است. سرهنگ علیرضا قدمی رئیس پلیس راه مازندران گفت: احتمال ریزش سنگ و رانش در زمان بارندگی در محورهای کوهستانی مازندران بیشتر می‌شود لازم است مسافران از ترددهای غیرضروری در محورهای کوهستانی استان پرهیز کنند.

وی افزود: نخستین برف پاییزی ارتفاعات چرات سوادکوه را سفیدپوش کرد.

مسدودی جاده رویان – گلندرود

محور رویان به گلندرود نیز به علت سیلاب و آب‌گرفتگی تا اطلاع بعدی بسته است. رئیس اداره مدیریت راه‌های استان مازندران گفت: جاده رویان به گلندرود به علت سیلاب و آبگرفتگی تا اطلاع بعدی بسته است و تلاش نیروهای راهداری برای بازگشایی این جاده ادامه دارد.

هاشمی افزود: محور فرعی رامسر به شیرود که دیروز به علت تخریب پل بسته شده بود با برطرف شدن مشکل امروز بازرگشایی شد. در حال حاضر همه جاده‌های استان باز است و رفت و آمد به صورت روان جریان دارد.

وی خاطرنشان کرد: در جاده هراز چند مورد ریزش سنگ داشتیم که بلافاصله ماموران راهداری نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام کردند و خسارتی به کسی یا خودرویی وارد نشد و رفت و آمد اکنون در این جاده انجام می‌شود.

انتهای پیام/ح