الاخبار: خاشقچی با یک عملیات پیچیده به ریاض منتقل شد/ آنکارا در جریان انتقال قرار گرفت

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، الاخبار نوشت جمال خاشقچی پس از آنکه مقامات سعودی به مقامات ترکیه اعلام کردند سرنوشت خاشقچی مشخص شده و وی به عربستان منتقل خواهد شد، هم اکنون در ریاض به سر می‌برد.

اطلاعاتی که به این روزنامه لبنانی رسیده، نشان می‌دهد که خاشقچی با یک  عملیات پیچیده از طریق دخالت سفیر عربستان در واشنگتن و پسر پادشاه و برادر ولیعهد یعنی خالد بن سلمان که تضمین‌های شخصی به خاشقچی داده بود، به ریاض منتقل شده است.

بر اساس جزئیاتی که الاخبار منتشر کرده، خاشقچی وارد ساختمان شماره یک کنسولگری عربستان در استانبول شد، جایی که نامزد وی خارج از ساختمان منتظرش بود، آنگاه از ساختمان شماره 2 کنسولگری از طریق گذرگاهی که دو ساختمان را به هم وصل می‌کند، خارج شد و آگاه سوار یک خودروی سفیدی شد که به سمت فرودگاه حرکت کرد.

الاخبار افزود خاشقچی چهار بار در واشنگتن با خالد بن سلمان سفیر سعودی دیدار کرد که مقامات آمریکایی را به توضیح خواستن درباره وی و دلایل این دیدارها با وجود معارضه بودن و روابط بدش با رهبران سعودی و موضع مخالفش واداشت که سفارت در پاسخ اعلام کرد این امر در چارچوب پیگیری امور خانوادگی داخل پادشاهی است.

اما مسئله  دوم، این بود که خاشقچی آپارتمانی را در استانبول برای اقامت با نامزدش در آنجا خریداری کرد، ولی تحرکات خاشقچی و فعالیتش تردیدها را درباره مخالفت وی با هرگونه آشتی با رهبران سعودی به دنبال داشت که ریاض را وادار کرد از طریق یک  عملیات امنیتی برای بازگرداندنش به عربستان به وی خیانت کند.
انتهای پیام/