بیرجند| نیروهای هلال احمر یاوران گمنام مردم هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سازمان هلال احمر اظهار داشت: عبادت تنها نماز و روزه نیست اما خدمت و نجات و حفظ مردم از بالاترین عبادات است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: آنچه که از نظر کارشناسی صحیح وظیفه هر فرد شناخته شود و فرد همراه با انجام وظیفه، قصد قربت الی‌الله کند عبادت است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای هلال احمر دوستان گمنام مردم هستند گفت: نیروهای هلال احمر از جمله افرادی هستند که در سختی‌ها و شرایط استثنایی حضور دارند و مشکلات مردم را برطرف می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: گاهی اوقات شرایطی به وجود می‌آید که نیروهای هلال احمر در حین دفاع از جان و مال دیگران، شهید می‌شوند و در حوادث جان می‌دهند.

وی تاکید کرد: باید پرسنل و جمعیت هلال احمر همواره به قداست کارشان بیشتر از حجم کارشان معتقد باشند زیرا کاری مقدس و ارزشی است.

امام جمعه بیرجند گفت: در حال حاضر در سطح کشور نارضایتی‌های بسیاری در جهت نظارت‌ها وجود دارد چرا که نظارت‌ها یا نیست و یا گزینشی است.

وی تصریح کرد: در این راستا بسیاری از کارها در کشور دچار رخوت شده که امید است افراد از خواب غفلت بیدار شده و این فرصت‌های طلایی نظام مقدس جمهوری اسلامی را هدر ندهند. 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نظارت را در تمامی سازمان‌ها بسیار مهم عنوان و خاطرنشان کرد: انسان همواره در معرض خطا، اشتباه و غفلت است که بازرسی‌ها و نظارت‌ها باعث می‌شود که افراد همواره احساس کنند مورد نظر رده‌های بالایی خود هستند و متوجه می‌شوند که بین کارآمدی و ناکارآمدی تفاوت بسیار است.

حجت الاسلام مهدی فقیهی، مشاور نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار با بیان اینکه جمعیت هلال احمر یک خانواده هشت میلیون نفری است گفت: حس انسان دوستی و تسکین آلام بشری رسالت اصلی جمعیت هلال احمر است.

وی بیان کرد: خوشبختانه چیزی جز همبستگی، همدلی و معرفت افزایی در درون هلال احمر دیده نمی‌شود.

مشاور نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: در این راستا مدیران و مسئولان استان خراسان جنوبی نیز در تمامی حوزه‌ها متحد و همدل هستند.

فقیهی یادآور شد: هلال احمر بنا بر منشوری که مقام معظم رهبری فرمودند رسالت فرهنگی، شرعی و دینی را در گستره جمعیت هلال احمر دارد.

انتهای پیام/ ع