لیگ ملت‌های والیبال| شکست ایران مقابل برزیل در ست نخست

به گزارش خبرنگار ورزشی  خبرگزاری تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در ست نخست بازی مقابل برزیل در مرحله نهایی لیگ ملت‌های 2019 که در سالن «کردیت یونیون وان» دانشگاه ایلنوی شهر شیکاگو در حال برگزاری است با نتیجه 25 بر 20 شکست خورد. 

سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، محمد موسوی، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بازیکنان شروع کننده بازی در بازی حساس و سرنوشت‌ساز مقابل برزیل بودند. برنده این بازی، جواز حضور در مرحله نیمه نهایی مسابقات را کسب می‌کرد. سایت فدراسیون جهانی والیبال، امیر غفور را به عنوان امتیازآورترین بازیکن لیگ ملت‌ها، برگ برنده ایران دانسته بود.

بازی در ست نخست، پایاپای تا امتیاز 5 پیش رفت ولی سرویس‌های بدون بازگشت ریکاردو لوکارلی، نتیجه را 10 بر 5 به سود برزیل کرد. روند امتیازهای متوالی برزیل تا نتیجه 13 بر 5 ادامه داشت. ایگور کولاکوویچ با استفاده از وقت استراحت و استفاده از فرهاد قائمی به جای پوریا فیاضی، توانست سرویس‌های متوالی لوکارلی را متوقف کند. 2 دفاع روی تور متوالی از غفور و مجرد، امید را اردوی ایران برگرداند ولی با این حال وقت استراحت فنی دوم در نتیجه 16 بر 11 به سود برزیل به دست آمد. یکی از نقاط قوت ایران در این بازی، توپگیری‌های داخل میدان و حمایت‌های سعید معروف در توپگیری بود. امتیازاتی که ایران در اوایل ست از دست داد و بازی بدون نقص برزیلی‌ها پس از امتیاز 20، باعث شد تا نتیجه ست نخست 25 بر 20 به سود برزیل ثبت شود.

تیم ملی ایران در پایان ست نخست 10 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع، 3 پوئن سرویس و 3 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل تیم ملی برزیل نیز 14 امتیاز از اسپک، یک امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

ادامه دارد…