شکاری: منافع شخصی هم باعث نشد دستم را جلوی نامحرم دراز کنم/ از میراسماعیلی انتظار داشتم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ششمین دوره بازی‌های جهانی کارگری هفته گذشته در اسپانیا به پایان رسید و پسران جودوکار ایران موفق به کسب 5 طلا و 2 نقره شدند و ملی پوشان دختر ایران با 4 شرکت کننده یک طلا، یک نقره و دو برنز کسب کردند.

در رقابت‌های وزن 57- کیلوگرم، آزیتا شکاری نماینده کشورمان موفق به کسب مدال برنز شد و در زمان اهدای مدال در حرکتی قابل تقدیر از دست دادن با مسئول مرد مسابقات امتناع کرد.

شکاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص این موضوع اظهار داشت: به عنوان یک زن مسلمان ایرانی هنگام دریافت جایزه از دست دادن با مسئول مرد مسابقات خودداری کردم. اعتقاد دارم حتی به خاطر منافع شخصی نیز نباید دست خود را جلوی مرد نامحرم دراز کنیم. مسئول برگزاری مسابقات در هنگام اهدای مدال، دست خود را به طرف من آورد که من از این کار خودداری کردم تا ایرانی و مسلمان بودن خودم را ثابت کنم.

وی تاکید کرد: پیش از من برخی دیگر از بانوان ورزشکار کشورمان از دست دادن با نامحرم خودداری کردند و من نیز ادامه دهنده راه آنها بودم. مدال برنز مسابقات جهانی کارگری را بسیار ارزشمند می‌دانم اما بالاتر از کسب مدال دوست داشتم ایرانی و مسلمان بودن خود را اثبات کنم. مسئول مسابقات از حرکت من ناراحت شد و حتی محل برگزاری مسابقات را ترک کرد که رمضی، رئیس فدراسیون جودو کارگری نیز از این موضوع ناراحت شد.

دارنده مدال برنز مسابقات جودو کارگری افزود: در نهایت روز بعد از اهدای مدال مسابقات وزن 57- کیلوگرم، با صحبت‌ و توضیحات رمضی و قمی مسئول تیم در خصوص مذهب و فرهنگ ما، ایشان رسما از ملت ایران عذرخواهی کردند.

شکاری با اعلام اینکه هیچ تماسی از طرف فدراسیون جودو با او برقرار نشده است، گفت: هیچ تماسی برای تقدیر و تشکر از طرف فدراسیون جودو گرفته نشده و تنها در بازگشت تیم نایب رئیس بانوان فدراسیون در فرودگاه حضور داشت. با اینکه همشهری و هم استانی آرش میراسماعیلی هستم و در گذشته نیز 10 سال در تیم ملی جودو حضور داشتم، اما هیچ تماسی با من گرفته نشد که از این موضوع ناراحت هستم.

وی خاطرنشان کرد: این حرکت را به خاطر اعتقاداتم انجام دادم و اصلا توقع تقدیر و تشکر ندارم، اما از میراسماعیلی انتظار داشتم به خاطر سالیان سال حضور در تیم ملی جودو حداقل یک تماس با من می‌گرفت. این در حالی است تعداد زیادی از نمایندگان مجلس تماس گرفتند و از حرکت من تقدیر کردند.

انتهای پیام/