تهران| اعتبار تخصیصی به مترو اسلامشهر کفاف تجهیز کارگاه مترو را هم نمی‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، حسین طلا امروز در نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات و مسائل حریم شهرهای اسلامشهر که با حضور شهرداران و رؤسای شورای شهرهای شهرستان اسلامشهر برگزار شد اظهار داشت: رفع مشکلات شهرستان اسلامشهر نیازمند اتفاق نظر مسئولان براساس قانون است و اگر توان خود را برای توسعه و عمران هزینه کنیم قطعاً چیزی از شهرهای پیشرفته کم نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: در مکاتبات انجام شده با مسئولان آب منطقه‌ای که حریم آب رودخانه را در اختیار دارند مقرر شد حدود 150 تا 200 متر از حریم رودخانه کن ساماندهی شود تا هم منظره زیبایی برای ورودی شهر باشد و هم از خوردگی اطراف رودخانه که در اثر سیل رُخ می‌دهد جلوگیری شود که تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

شهردار اسلامشهر با بیان اینکه حجم کار در شهرک صنعتی بسیار بالاست افزود: به دلیل وسعت و تعداد کارگاه‌ها و مراکز صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی چهاردانگه هر چقدر کار عمرانی انجام شود به چشم نمی‌آید به همین منظور نیازمند یاری مسئولان در شهر چهاردانگه هستیم تا ضمن رونق تولید و ایجاد اشتغال، امنیت مردم شهرستان نیز تأمین شود.

 طلا با اشاره به وجود محدودیت‌های قانونی در رابطه با ساخت و سازها تصریح کرد: در محدوده شهر و در روستاها که زمین زراعی و باغی وجود دارد اگر ساخت و ساز را مدیریت نکنیم ساخت و ساز ما را مدیریت می‌کند و این یک واقعیت است که ما در شهرستانی زندگی می کنیم که حرف غیرکارشناسی و با ظاهری زیبا و فریبنده نسبت به حرف حساب و کارشناسی رواج بیشتری دارد.

 وی سپس با اشاره به روند اجرای عملیات مترو اسلامشهر گفت: طرح مترو از 10 سال گذشته مطرح شده و برای 5 سال در بودجه کشور ردیف داشته است که متأسفانه مسکوت مانده بود اما در سال جاری علی‌رغم تلاش‌های مسئولان شهرستانی، استانی و نمایندگان مجلس تنها 35 میلیارد تومان در قانون بودجه 98 به شهرستان اسلامشهر اختصاص یافت که 5 میلیارد به مناطق محروم اختصاص یافته و 30 میلیارد باقی می‌ماند که هزینه تجهیز کارگاه مترو هم نیست.

شهردار اسلامشهر با اشاره به اینکه یا آرزوی آمدن مترو به اسلامشهر بر دل‌ها می‌ماند و یا اسلامشهر به تنهایی وارد عمل می‌شود تأکید کرد: در حال حاضر برای تأمین منابع مالی این پروژه بزرگ شهرداری اسلامشهر تنهاست این در حالی است که بهره راه‌اندازی مترو به شهرهای چهاردانگه، رباط کریم، بهارستان، نسیم‌شهر و دیگر شهرهای اطراف هم می‌رسد.

طلا ادامه داد: هر کسی آسایشی برای مردم فراهم سازد سربلند است و تمامی مسئولان شهرستان اسلامشهر اعم از شورای اسلامی شهر، فرمانداری، مسئولان دستگاه‌های قضایی و شورای تأمین شهرستان همگی به یاری شهرداری اسلامشهر در اجرای این پروژه ملی آمده‌اند.

وی با اشاره به پیشروی شهرداری منطقه 18 در حریم اسلامشهر عنوان کرد: در حریمِ در اختیار شهرداری منطقه 18 از سال 91 تا پایان سال 97 چندین هکتار ساخت و ساز غیرمجاز انجام شده و مردم منطقه از این ثروت شهرستان که به دست غیراسلامشهری افتاده هیچ خدماتی در قبال آن از شهرداری منطقه 18 دریافت نکرده‌اند.

طلا در پایان با اشاره به افزایش هزینه‌های شهرداری به دلیل تورم افزود: حقوق و دستمزد و هزینه‌ها در شهرداری افزایش یافته اما درآمدها تغییر نکرده و با وجود کاهش سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری این دستگاه خدماتی برای عمران و آبادانی کوتاهی نکرده و بیش از توان هزینه می‌کند و نفع آن را هم مردم اسلامشهر و هم شهرهای اطراف می‌برند.

انتهای پیام/ن