اصفهان| گمرک دغدغه‌های فعالان اقتصادی استان را برطرف کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سیدحسن قاضی‌عسگر ظهر امروز چهارشنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید گمرک اصفهان، اظهار داشت: در این نشست مسائل و مشکلات گمرک مطرح شد که به نظر من بخش عمده حل مسئله، تعریف مسئله است.

وی با تأکید بر نهادینه کردن تجربه‌نگاری مدیران در سازمان ها و نهادهای اجرایی افزود: یک مدیر پس از 32 سال تجربه زیادی دارد که این تجربیات بسیار گران‌قدر و به نظر من جزو ثروت ملی کشور است که باید به منظور جانشین‌پروری به نسل جدید گمرک منتقل کرد و اگر این اتفاق نیفتد، پرورش مدیر با هزینه بیشتری انجام می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به برگزاری جلسات دوره‌ای با فعالان اقتصادی از سوی مدیرکل سابق گمرک اصفهان، گفت: تعریف و تمجیدهای صورت‌گرفته از عملکرد گمرک ایران را قبول می‌کنیم اما فعالان اقتصادی استان اصفهان درددل‌هایی دارند که باید حرف‌های آنها را شنید و گمرک باید دغدغه‌های فعالان اقتصادی استان را رفع کند.

وی ادامه داد: باید برای تعریف و تمجید از مدیران شاخص تعریف کنیم و برای من مهم این است که کسی از دست کمرگ به استانداری مراجعه نکند و اگر مراجعه کرد، یک امتیاز منفی برای گمرک استان است. همچنین فعالان اقتصادی باید اذعان کنند که ترخیص یا صادرات کالا به آسانی انجام می‌شود.

قاضی‌عسگر گفت: از تمام فعالان اقتصادی استان می‌خواهم مشکلات خود در حوزه گمرک را به مدیرکل گمرک اصفهان اطلاع دهند و اگر نتیجه نگرفتند آنها را به استانداری منعکس کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات گمرک اصفهان بین‌بخشی است، تصریح کرد: انتظار داریم ترخیص کالا در اصفهان تسریع شود و میزان ماندِ کالا در گمرک به حداقل برسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه مشکلاتی اساسی داریم که مدت زیادی کسی همت نکرده آنها را رفع کند و این موضوع سبب شده است به وضعیت فعلی اقتصادی برسیم، بیان کرد: سرکوب نرخ ارز یک نمونه از این موارد بود که فعلاً از ارز سه‌نرخی به دونرخی رسیده‌ایم و امیدوارم با تک‌نرخی شدن ارز، بساط فساد و رانت از اقتصاد برچیده و بسیاری از مشکلات اقتصادی رفع شود.

وی اضافه کرد: صرف استفاده از تکنولوژی مشکلات را رفع نمی‌کند و ابتدا باید رویه‌های اجرایی و فرآیندها منطقی باشد تا استفاده از تکنولوژی، تازه بر مشکلات موجود نیفزاید.

انتهای پیام/ ع