مناطق ویژه اقتصادی همدان از داشتن آب، برق و گاز بی‌بهره‌اند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی پیش از ظهر امروز در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان همدان اظهار داشت: حرف اول در این عرصه را اجرای به موقع پروژه‌ها می‌زند چرا که اتمام این پروژه‌ها کمک می‌کند کشور در منطقه و از درون سر پای خودش بایستد.

وی با بیان اینکه اجرای به موقع پروژه‌های اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند بخشی از مشکلات کشور برطرف شود افزود: اگر بخواهیم رونق خوبی در عرصه کشاورزی و صنعت استان رخ دهد لازم است شرکت‌های خدمات‌رسان گاز،  آب و برق با اجرای پروژه مشترک، تمام مناطق اقتصادی استان را تحت پوشش قرار دهند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه دو منطقه ویژه اقتصادی و مبتنی بر فناوری‌های برتر در استان داریم که برای جذب سرمایه‌گذاری در آنها نیازمند هستیم تا از نعمت آب، برق و گاز بهره‌مند شوند گفت: متاسفانه این خدمات در مناطق ذکر شده وجود ندارد و همین سبب می‌شود در جذب سرمایه‌گذار موفق نباشیم.

وی با اشاره به اینکه استان همدان از سال‌ها پیش در بخش گاز محور غرب کشور بوده افزود: با وجود این ظرفیت در استان هنوز گاز به مناطق اقتصادی استان نرسیده است و در بخش آب نیز با وجود تصویب خط انتقال بخشی از پساب فاضلاب همدان به مناطق ویژه اقتصادی این پروژه محقق نشده است.

حاجی بابایی با بیان اینکه در بخش منطقه ویژه گردشگری نیز ما به یک طرح گردشگری کامل احتیاج داریم تا بتوانیم تمام سرمایه‌گذاری‌ها را به این سمت هدایت کنیم، عنوان کرد: لازم است اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و اوقاف یک پروژه گردشگری برای امامزاده حسین بن علی(ع) معروف به شاهزاده حسین(ع) تهیه کنند تا ما بتوانیم با اجرای این پروژه به قطب پنجم مذهبی کشور تبدیل شویم.

وی خطاب به مسئولان استان گفت: باید احداث بیمارستان هزار تختخوابی و اتمام هر چه سریع‌تر بیمارستان اکباتان را با جدیت پیگیری کرده در عرصه توسعه راه‌های مواصلاتی نیز پیگر پروژه ها باشید یعنی حالا که اعتبار لازم برای ایجاد راه مراد بلاغی در نظر گرفته شده  است هر چه سریع‌تر این جاده را احداث کنید.

نماینده مردم همدان در مجلس از تخصیص 8 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای حوزه آبخیزداری استان خبر داد و بیان کرد: لازم است این پروژه نیز به سرعت در عرصه کشاورزی استان اجرایی شود هر چند هم اکنون استان در این عرصه شرایط خوبی دارد.

وی بیان کرد: استان همدان توانسته چهار استخر مدرن که شامل سه استخر برای بانوان و یک استخر برای آقایان است را تکمیل کند به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم جهت امیدآفرینی در جامعه این چهار پروژه بزرگ توسط وزیر ورزش و جوانان در استان افتتاح شود.

انتهای پیام/ح