طرح "جهاد روشنایی" به صورت پایلوت کشوری در استان مرکزی اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، به نقل از روابط عمومی سپاه روح الله استان مرکزی، مهدی لطیفی از اجرای طرح “جهاد روشنایی” در استان مرکزی خبر داد و اظهار داشت: طرح جهاد روشنایی با هدف توسعه نیروگاه‌های تولید برق خانگی با استفاده از پنل های خورشیدی، در مناطق کم برخوردار به همت بسیج مهندسین صنعت استان اجرایی می‌شود.

وی افزود: این طرح در سطح استان مرکزی به عنوان استان پایلوت در کشور اجرایی خواهد شد و در نظر داریم تا پایان سال در قالب این طرح، در شهرستان‌های استان 30 نیروگاه 5 کیلووات ساعت خورشیدی را راه‌اندازی کنیم.

مسئول بسیج مهندسین صنعت سپاه روح‌الله تصریح کرد: با استفاده از نرژی خورشیدی که یک انرژی تجدیدپذیر است بخشی از انرژی مناطق محروم کشور را تامین خواهیم کرد.

لطیفی عنوان کرد: در صورت موفقیت این طرح در سال آینده به عنوان یکی از طرح‌های ابلاغی و اعزامی بسیج مهندسین صنعت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به میزان اعتبارات تخصیص یافته به این طرح گفت: اعتبارات لازم برای اجرای این طرح از سوی بانک‌های عامل مهر اقتصاد ایران و انصار و همچنین بسیج سازندگی، کمیته امداد و سازمان بهزیستی تامین می‌شود.

مسئول بسیج مهندسین صنعت سپاه روح‌الله خاطرنشان کرد: بسیج مهندسین صنعت در اجرای این طرح تنها کار شناسایی ونیازسنجی و معرفی افرادی که برای این منظور اعلام آمادگی کرده‌اند را برعهده دارد و همچنین مباحث فنی این پنل‌های خورشیدی را انجام می‌دهد.

انتهای پیام/ن