فوتبال جهان| یاکینتا از اتهام همدستی با مافیا تبرئه شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فوتبال ایتالیا، وینچنزو یاکینتا، مهاجم سابق یوونتوس و تیم ملی ایتالیا از اتهام همدستی با بایدهای مافیایی تبرئه شد اما پدر او به دلیل اثبات اتهاماتش به 19 سال حبس محکوم شد.

یاکینتا اهل منطقه کالابریا است که مقر اصلی باند مافیایی «اندرانگتا» در آنجا واقع شده. از این رو از چند سال پیش همواره شائبه‌هایی درباره همکاری و همدستی خانواده یاکینتا با این باند مطرح بوده است.

همین شائبه‌ها باعث شده بود که دو سال پیش کشف یک فقره سلاح گرم در منزل یاکینتا به ارتباط او با باندهایی مافیایی نسبت داده شود در حالی که او  این سلاح را با مجوز و به صورت قانونی خریداری کرده بود.

 

در همین خصوص مهاجم سابق یوونتوس و تیم ملی ایتالیا در ماه اکتبر سال 2018 دادگاهی و به دو سال حبس محکوم شد. او اما نسبت به این حکم اعتراض کرد و قاضی این پرونده هم روز گذشته (پنجشنبه) اعلام کرد اقدامات یاکینتای 39 ساله برخلاف پدرش در راستای همکاری و کمک به مافیا نبوده و به این ترتیب او تبرئه شد. برخلاف یاکینتا، اتهامات پدر او و رابطه پررنگی که با مافیا داشت، اثبات شد و او نزدیک به دو دهه باید پشت میله برود.

انتهای پیام/