کاراته قهرمانی آسیا| پورشیب و کاتای تیمی بانوان فینالیست شدند/ گنج‌زاده در تلاش برای کسب مدال برنز

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  شانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی از صبح امروز (جمعه) در تاشکند ازبکستان برگزار شد و ذبیح‌الله پورشیب، کاپیتان تیم ملی کاراته و کاتای تیمی بانوان به دیدار نهایی صعود کردند تا فردا(شنبه) 5 نماینده کشورمان برای کسب مدال طلا تلاش کنند. 

در مسابقات امروز، ذبیح‌الله پورشیب پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم ابتدا4 بر 3 از سد ایگور چیخمارف از قزاقستان گذشت. او در ادامه یا نتیجه 2 بر صفر مقابل هان دوتان از ویتنام پیروز شد. 

کاپیتان تیم ملی کاراته کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی نیز پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه مقابل محمد الماجدی از کویت در هانتی برنده شد و به فینال راه یافت. 

پورشیب برای کسب نشان طلا، فردا(شنبه) به مصاف محمود ساجان از اردن خواهد رفت. 

اما در کاتای تیمی، تیم کشورمان با ترکیب الناز تقی پور، شادی جعفری زاده و نجمه قاضی زاده به دیدار فینال راه یافت و فردا برای کسب مدال طلا به مصاف تیم ژاپن خواهد رفت.

تیم ایران با تیم های هنگ کنگ، بنگلادش، هند و ویتنام همگروه بود با کسب امتیاز 24.34 به عنوان تیم اول راهی دور فینال شد.

همچنین در وزن 84+ کیلوگرم، سجاد گنج زاده ابتدا 4 بر 2 مینسو جانگ از کره جنوبی را برد. او در ادامه 3 بر صفر از سد سامانروی آرول وران از مالزی گذشت. قهرمان کاراته کشورمان در مبارزه سوم پرمان ایشانوف از ترکمنستان را 5 بر صفر شکست داد.

گنج‌زاده در نیمه نهایی مقابل طارق حمدی از عربستان قرار گرفت و پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی مبارزه با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت. 

پیش از این، طراوات خاکسار، رزیتا علیپور و حمیده عباسعلی به فینال راه یافته بودند تا با صعود کاتای تیمی و ذبیح‌الله پورشیب، فردا(شنب) نمایندگان کشورمان برای کسب 5 مدال طلا به روی تاتامی بروند. 

بهمن عسگری، رضا روشن، مجید حسن‌نیا، سارا بهمنیار و زهرا یاری نیز در جدول شانس مجدد برای کسب نشان برنز تلاش خواهند کرد. 

انتهای پیام/