6 هزار دانش‌آموز گلستانی تا پایان امسال به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آق‌قلا، سردار حسین معروفی ظهر امروز در مراسم اعزام دانش‌آموزان شهرستان آق‌قلا به اردوهای راهیان نور اظهار داشت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، هربار که جنگی درمی‌گرفت، قسمتی از خاک ایران جدا می‌شد اما برای نخستین بار در جنگ تحمیلی که 8 سال طول کشید، حتی یک وجب از خاک این سرزمین به دست بیگانگان نیفتاد.

وی با بیان اینکه در 8 سال دفاع مقدس، استکبار جهانی همه قدرت و توان خود را برای کمک برای کمک به رژیم بعث عراق به‌کار گرفت، افزود: دشمنان اسلام و ملت ایران با تحمیل جنگی نابرابر به جمهوری اسلامی، به دنبال نابودی انقلاب بودند.

فرمانده سپاه نینوا استان خاطرنشان کرد: رزمندگان انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادگی و مجاهدت کردند تا ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی زنده بماند.

وی گفت: زمانی که جنگ شروع شد، تجهیزات و ادوات نظامی عراق با ایران قابل مقایسه نبود. همه دنیا در آن جنگ پشت صدام ایستاده بودند و ما امکانات چندانی در اختیار نداشتیم. اما رزمندگان ما نیروی ایمان و توکل به خداوند و توسل به اهل بیت(ع) توانستند پیروزی بزرگی را رقم بزنند.

سردار معروفی بیان داشت: روز عاشورا در دوران 8 سال دفاع مقدس تکرار شد و رزمندگان اسلام با قدرت ایمان و باور به ذات اقدس الهی و وعده خداوند پیروز این نبرد نابرابر شدند.

وی انقلاب اسلامی را برگرفته از مکتب اسلام ناب و پیامبر اکرم (ص) دانست و گفت: این ملت به فضل الهی شکست نخواهد خورد و دشمنان را مانند 40 سال گذشته در توطئه‌هایشان ناکام خواهد گذاشت.

فرمانده سپاه نینوا استان هدف از اعزام نسل نوجوان و جوان به اردوهای راهیان نور را انتقال فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت برشمرد و افزود: تا پایان امسال بیش از 6 هزار دانش‎آموز دختر و پسر به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور در قالب اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/ ز