عراق|هماهنگ کامل ارتش و حشد در «اراده پیروزی»/ آرایش دوباره نیروهای مردمی در شمال بغداد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی الفرات، کاظم الجابری فرمانده تیپ هشتم نیروهای الحشد الشعبی عراق در بیانیه ای فاش کرد که طرحی امنیتی بعد از پایان عملیات «اراده پیروزی» به منظور حفظ امنیت مناطق شمالی بغداد تدوین شده است.

وی گفت: عملیات اراده پیروزی در شمال بغداد با روند بسیار خوبی به پیش می رود و هماهنگی و همکاری زیادی بین نیروهای الحشد الشعبی و یگان های امنیتی دیگر و هوانیروز ارتش وجود دارد.

الجابری تصریح کرد: بعد از تحقق اهداف تعیین شده عملیات اراده پیروزی، عملیات دیگری برای آرایش دوباره نیروها و افزایش فعالیت های اطلاعاتی نیروهای ما به منظور پاسداری از پیروزی حاصل شده در مناطق آزاد شده اجرا خواهد شد.

وی گفت: مناطق اجرای عملیات، باغستان های زیاد و مناطق ناهموار و فشردگی جمعیتی دارد و همکاری زیادی بین مردم و نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی برای پاسداری از امنیت مناطق آنها و جلوگیری از نفوذ عناصر داعش به آنجا وجود دارد.

درهمین حال، نیروهای حشد شعبی از پایان اولین بخش از دومین مرحله عملیات اراده پیروزی خبر داد که صبح امروز آغاز شده بود. هدف از این عملیات تقویت امنیت و ثبات در شمال پایتخت عراق و مناطق اطراف آن در استان های مجاور است.

انتهای پیام/