تحلیلگر پاکستانی: بی‌اعتمادی آمریکا و پاکستان به دلیل اختلاف منافع در افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ظفر نواز جاسپال» استاد دانشگاه روابط بین‌الملل در دانشگاه قائد اعظم اسلام‌آباد گفت که محور دیدار «عمران خان» نخست وزیر پاکستان و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا درباره افغانستان، همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم و روابط اقتصادی و تجاری خواهد بود.

این تحلیلگر پاکستانی به «تی.آر.تی» گفت: این دیدار بی‌اعتمادی دو طرف را که به دلایل مختلف به‌ویژه بر اثر اختلاف منافع در افغانستان بوجود آمده را کاهش خواهد داد.

وی افزود، از دیگر مباحثی که احتمالاً در دستور کار دیدار قرار دارد موضوع کشمیر و روابط با هند خواهد بود.

عمران خان امروز در راس هیئتی بلندپایه که وزیر خارجه و رئیس ستاد ارتش پاکستان نیز در آن حضور دارند برای سفری 3 روزه به واشنگتن رسید و قرار است فردا (دوشنبه) با ترامپ دیدار کند.

جاسپال در حالی بی‌اعتمادی آمریکا و پاکستان را نتیجه اختلاف منافع در افغانستان می‌داند که مقامات افغان نیز همواره پاکستان را به کارشکنی در روند صلح و حمایت از مخالفان مسلح دولت متهم می‌کنند.

چندی پیش نیز «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان واشنگتن و اسلام‌آباد را عاملان اصلی ادامه جنگ در افغانستان دانست و تصریح کرد تا زمانی که آمریکا و پاکستان دست از مداخله در امور افغانستان بر ندارند صلح در این کشور برقرار نخواهد شد.

انتهای پیام/.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.