2200 میلیارد ریال برای اشتغال‌زایی نهادهای حمایتی در ایلام اختصاص یافته است

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حیدر نعمتی عصر امروز در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام با بیان اینکه نهادهای حمایتی در جذب تسهیلات اشتغال‌زایی حرکت کنند اظهار داشت: 2200 میلیارد ریال برای اشتغال‌زایی نهادهای حمایتی در ایلام اختصاص یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به اینکه دولت ظرفیت های خوبی در بحث رونق تولید ایجاد کرده که باید از آنها در راستای حمایت از تولید و رونق آن استفاده شود گفت: نهادهای حمایتی و بانک‌های عامل در زمینه جذب تسهیلات اشتغال‌زایی همکاری بیشتری داشته باشند.

وی افزود: بحث بیمه، مالیات، تبصره 35، کارورزی، تسهیلات اشتغال روستایی و همچنین 30درصد یارانه دستمزد واحدهای مشکل دار برای تداوم فعالیت همگی از ظرفیت‌های دولت در بحث حمایت از تولید و تثبیت اشتغال و رونق کسب و کار است.

نعمتی ادامه داد: در بحث تسهیلات اشتغال‌زایی نهادهای حمایتی سهم استان ایلام 2200 میلیارد ریال بود که ابلاغ شده که هنوز بخش زیادی از آن جذب نشده به همین دلیل برای تسهیل در پرداخت تسهیلات و تسریع در روند جذب آن باید تلاش بیشتری توسط بانک‌های عمل و دستگاه‌های تخصصی صورت گیرد.

انتهای پیام/ح