تذکر جدی به آب و فاضلاب روستایی سبب هم‌افزایی همه دستگاه‌ها در خراسان جنوبی شد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند،محمد صادق معتمدیان عصر امروز در برنامه زنده فرمول یک  اظهار داشت: خشکسالی‌های 20 ساله، افزایش دما، کاهش بارندگی و غیره مشکلات متعددی در تامین آب به ویژه برای روستاها به وجود آورده است.

 وی گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم علی‌رغم همه محدودیت‌های مالی 37 مجتمع آبرسانی پیش‌بینی شده که 65 درصد پیشرفت داشته است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه  این استان کم تراکم ترین استان کشور از لحاظ جمعیت به نسبت به پهناوری است ادامه داد:  به عنوان مثال طبس به عنوان بزرگترین شهرستان خاورمیانه 1.2 درصد تراکم جمعیتی دارد، بنابراین روند خدمت‌رسانی و توسعه زیرساخت‌ها زمان بر و هزینه‌بر است

معتمدیان با بیان اینکه علی‌رغم هم مرز بودن با افغانستان و ناامنی در کشورهای همسایه، جزو امن‌ترین استان‌های کشور است  تصریح کرد: با تلاش های ارتش، مرزبانی و اشراف اطلاعاتی – امنیتی و تعامل همه دستگاه‌های نظامی و انتظامی مشکل خاصی در حوزه امنیتی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: بیرجند بنابر اعلام چندباره روسای سازمان محیط زیست، پاکیزه ترین شهر کشور است؛ زحمات پاکبانان و شهرداری قابل ستایش است، اما مهمترین علت پاکیزه بودن شهر، فرهنگ بالای مردم بیرجند و خراسان جنوبی است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: امسال با تدبیر مقام معظم رهبری سال رونق تولید اعلام شده و دولت نیز اختیارات خوبی به استان ها داده است؛ ما نیز با بازدید و سرکشی از واحدهای تولیدی و پیگیری مشکلات آنان در ستاد رفع موانع تولید، تلاش می‌کنیم چرخ تولید در استان خراسان جنوبی بهتر بچرخد.

معتمدیان با اشاره به اینکه خراسان جنوبی ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه گردشگری دارد تصریح کرد:  نوروز امسال با ارائه بسته خدمات نوروزی، شاهد حضور سه میلیون گردشگر در استان بودیم و میزان اقامت نسبت به سال گذشته، از 6 ساعت به 48 ساعت افزایش داشته است.

 وی اظهار کرد: استان خراسان جنوبی سرزمین ناشناخته هاست؛ نزدیکترین و بهترین دسترسی به قلب کویر و بیابان لوت که ثبت جهانی نیز شده، از طریق نهبندان است. بخشی از این ناشناخته بودن به صدا و سیما بر می‌گردد و انتظار داریم ظرفیت‌های استان بیش از پیش معرفی شود.

انتهای پیام/ح