آذربایجان‌شرقی|کشف و ضبط 23 کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه در اهر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، حجت‌الاسلام محمدعلی نظری  عصر امروز در دیدار عمومی با مردم که در مسجد چهارده معصوم علیه الاسلام اهر برگزار شد با اشاره به اینکه مسئولان دستگاه قضایی اهر و قضات دادسرا و دادگستری هر دو هفته یک‌بار در مساجد با مردم دیدار می‌کنند، اظهار داشت: هدف از این دیدارهای عمومی گره‌گشایی از مشکلات و پیگیری آن‌ها و ارائه مشاوره در خصوص پرونده‌های قضایی است.

وی افزود: همان‌طور که همه می‌دانند رسیدگی به پرونده‌های قضایی مستلزم سیر مراحل قانونی است و این‌طور نیست که پرونده‌ها تنها در یک مرحله مورد رسیدگی قرار گرفته و رای یا حکم برای آن صادر شود.

رئیس دادگستری شهرستان اهر ادامه داد: قضات و مسئولان قضایی برای حل مشکلات مردم در حوزه قضایی آماده هستند و تأکید داریم مسائل و مشکلاتی طرح شود که در حیطه دستگاه قضایی باشد تا بتوانیم در رفع مشکلات مردم مؤثر باشیم شاید طرح مسائل خارج از وظایف دستگاه قضایی و پیگیری حل آن زمان‌بر باشد اما ما آماده پیگیری و حل مشکلات هستیم.

نظری با ذکر اینکه اگر در جامعه همه به‌حق و حقوق خود قانع باشند و عدالت در جای‌جای جامعه ساری و جاری شود دیگر شاهد اختلافات و درگیری نخواهیم بود، گفت: در هر شرایطی باید انصاف رعایت شود و دستگاه قضایی در این میان وظیفه دارد تا عدالت را برقرار کند.

وی از افزایش پرونده‌های ورودی به دادگستری اهر با موضوعات اختلافات ملکی، نزاع و درگیری دسته‌جمعی و … خبر داد، ابراز داشت: دادگستری اهر غیر از رسیدگی به پرونده‌های اختلافاتی، به پرونده‌های دیگری نیز رسیدگی می‌کند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر همچنین از کشف و ضبط 23 کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه طی ماه‌های اخیر در این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان مواد مخدر توسط باند تولید و توزیع مواد مخدر به‌صورت سازمان‌یافته که قرار بود به کشور جمهوری آذربایجان انتقال یابد با هوشیاری نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی کشف و ضبط شد.

نظری تصریح کرد: محموله مواد مخدر شیشه از مرزهای آذربایجان غربی وارد کشور شده بود و با بارگیری قرار بود تا از مسیر شهرستان اهر به مرز آذربایجان و به آن‌سوی مرزها هدایت شود و در این رابط دو نفر با صدور قرار بازداشت راهی زندان شده‌اند و حال در حال شناسایی سرشاخه‌های اصلی باند توزیع و تولید مواد مخدر هستیم.

 وی بابیان اینکه آن‌هایی که قصد دارند تا سلامت جسمانی و امنیت مردم را به خطر بیندازند دستگاه قضایی به جد با مخلان نظم جامعه و فروشندگان مواد مخدر برخورد قاطع می‌کند، تأکید کرد: متأسفانه افراد سودجو به خاطر منافع شخصی‌شان با توزیع مواد مخدر بنیان خانواده‌ها را تهدید می‌کنند به طوری که در رابط با مواد مخدر و مشروبات الکلی نیز با افزایش پرونده‌های ورودی روبرو هستیم.

رئیس دادگستری شهرستان اهر یادآور شد: پیشگیری و کاهش معضلات اجتماعی تنها با اقدامات دستگاه قضایی تمام نمی‌شود بلکه همراهی و همکاری مردم می‌تواند در تنگ‌تر شدن فضا برای مخلان نظم جامعه مؤثر باشد.

انتهای پیام/ش