فرمانده سپاه قدس گیلان: مردم در "امر به معروف و نهی از منکر" جلوتر از مسئولان هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سردار محمد عبدالله پور امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان در رشت با بیان اینکه حفظ انقلاب با عمل به امر به معروف تحقق می‌یابد اظهار داشت: یکی از نیازهای ضروری انقلاب در این مقطع زمانی عمل و ترویج فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر است.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با تاکید بر همت بیشتر دولت‌مردان در زمینه امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: مردم در امر به معروف و نهی از منکر جلوتر از مسئولان هستند و آمادگی هرگونه فداکاری را دارند.

حجت‌الاسلام علی مصطفوی‌نیا، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه دشمنان ایمان مردم را هدف گرفته‌اند افزود: ایمان جوانان به واسطه توطئه‌های دشمن در خطر است و بایستی تمام تلاش خود را به کار گیریم که آنان به اهداف شوم خود نرسند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه رویکرد این ستاد کاملاً فرهنگی است اظهار داشت: عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان یک تکلیف الهی بر همه واجب است.

حسن کربلایی از دایر شدن این ستاد در شهرستان‌های استان گیلان خبر داد و گفت: ستادهای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان‌های گیلان به ریاست ائمه جمعه و دبیری فرماندهان سپاه تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه شرح وظایف تمام دستگاه‌ها در زمینه امر به معروف و نهی از منکر مشخص است بیان کرد: تاکنون توانستیم از حدود 70 دستگاه در استان گیلان به 10 دستگاه ورود کنیم و تشکیل ستادهای امر به معروف و نهی از منکر در دستور کار ما قرار دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان نیز در این جلسه ترویج این فریضه در جامعه را نیازمند یک نقشه راه دانست و خاطرنشان کرد: برخی به دنبال گسترش فساد و بی‌حیایی در جامعه هستند. 

حجت‌الاسلام سعید مهدوی با تأکید بر مهندسی فرهنگی جامعه تصریح کرد: 90 درصد فعالیت‌ها در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ایجابی و فرهنگی است اما آن 10 درصد سلبی را نیز باید جدی گرفت.

رسول صمدی، رئیس پلیس امنیت گیلان نیز در این جلسه با اشاره به وجود 300 کیلومتر ساحل دریای خزر در استان گیلان ابراز داشت: 110 کیلومتر از سواحل گیلان منطقه خطر‌آفرین است و تعداد 30 طرح سالم‌سازی دریا در 42 کیلومتر از سواحل استان گیلان فعالیت می‌کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان نیز در جلسه مذکور با اشاره به نزدیک شدن ایام ماه محرم تاکید کرد: بایستی برای تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر در دهه نخست ماه محرم برنامه‌ریزی کنیم.

حجت‌الاسلام مجتبی اشجری بر لزوم توجه بیشتر به فضای پیاده راه فرهنگی شهر رشت تاکید و خاطرنشان کرد: بایستی از همان ابتدا در رابطه با چگونگی استفاده از این پیاده راه تدابیر لازم اتخاذ می‌شد تا شاهد اتفاق‌های نامبارک در این محیط نباشیم. 

انتهای پیام/ ع