2 هزار میلیارد ریال برای بازسازی منازل روستایی و شهری کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، عزیز فیلی در نشست با فرمانداران شهرستان‌های 8 گانه کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 2 هزار میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت سیل در بخش‌ منازل روستایی و شهری اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه بخشی از این اعتبار به صورت بلاعوض و بخشی نیز تسهیلات بانکی است، عنوان کرد: این اعتبار برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی خسارت دیده ناشی از زلزله ساله گذشته به شهرستان‌های بویراحمد و دنا اختصاص یافته است.

فیلی ابراز کرد: باران‌های سیل آسای نیمه اول فرودین ماه امسال یک هزارو 340 میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف از جمله منازل روستایی و شهری، کشاورزی و زیرساخت‌های عمرانی وارد کرد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین دغدغه‌های دولت جبران خسارت سیل بویژه در مناطق کمتر برخوردار است، تصریح کرد: 4 هزار و 743 پرونده در سامانه کارشناسی شده در بخش کشاورزی اعم از زراعت، شیلات و باغات بارگذاری شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: 700 پرونده خسارت منزل اعم از روستایی و شهری به دلیل باران‌های سیل آسای فرودین ماه امسال تشکیل شده که تاکنون با بررسی‌ و ارزیابی‌های دقیق بیش از 350 مورد تایید شده است.

انتهای پیام/ ع