مستند بازسازی «امین ولایت» در دستور کار صداوسیمای فارس قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به‌نقل از روابط‌عمومی صداوسیمای فارس، آیت‌الله علی اصغر دستغیب در دیدار با مدیرکل صداوسیمای فارس اظهار داشت: صداوسیمای فارس نقش بسیار ارزنده‌ای در انعکاس و بازتاب برنامه‌های حرم مطهر احمدبن موسی (ع) ایفاء کرده است. 

وی با بیان اینکه بحث سریال امین ولایت یک کار ارزشمند و فاخری است که جای کار دارد، گفت: بهترین موقعیت و فرصت همین زمان است که دغدغه همه ماست و امیدواریم برای خدمت بهتر و بالاتر این کار پرارزش هم زودتر آغاز شود و به انجام  و به سمع و نظر مردم برسد.

نماینده خبرگان رهبری با اشاره به دانشنامه حضرت احمدبن موسی (ع) نیز گفت: بی‌تردید کسی که این امامزاده عظیم‌الشان را اکرام کند و برای حضور دوستان و ارادتمندان ایشان شرایط را فراهم کند و برای معرفی ایشان و اهدافشان و رساندان آن به سمع و نظر مردم چه در ایران اسلامی و در خارج از ایران تلاش کند مورد دعای خیر پدر بزرگوارشان امام موسی بن جعفر و برادر بزرگوارش علی بن موسی الرضا قرار می‌گیرد. 

مدیرکل صداوسیمای فارس نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات این مرکز در دهه کرامت گفت: امسال دهه کرامت به ویژه ششم ذی القعده بسیار متفاوت‌تر از سال گذشته در رسانه ملی برگزار شد.

سهرابی با اعلام اینکه قبل از آغاز این دهه محتوای فاخر در اختیار شبکه‌های استانی، ملی و بین‌المللی قرار گرفت، افزود: روز بزرگداشت حضرت احمدبن موسی صدا وسیمای فارس موفق شد با 7 شبکه رادیویی، تلویزیونی و ملی و 24 شبکه استانی ارتباط زنده برقرار کند که در مجموع 9225  دقیقه برنامه تولید و با هدف تبیین جایگاه سومین حرم اهل بیت  در گستره ایران اسلامی پخش شد.

مدیرکل صدا وسیمای فارس با اشاره به طولانی شدن روند شکل گیری سریال احمدبن موسی علیه‌السلام به دلیل برخی مشکلات در عقد تفاهم نامه فی مابین صدا وسیما و مجموعه  شورای شهر و شهرداری شیراز گفت: با هدف استفاده از زمان در اختیار تولید مستند بازسازی امین ولایت در دستور کار قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به جشنواره رادیویی چلچراغ و برکات ان در سال گذشته به قرار گرفتن این  همایش رسانه‌ای در تقویم سالانه صداوسیما اشاره کرد و افزود: امسال نیز با شکوه تمام و بهتر از سال گذشته این جشنواره را برگزار می‌کنیم و مقدمات آن از هم اکنون شروع شده است.

انتهای پیام/  ز