بیش از 768 هزار نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی استان قم هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، علی‌اصغر دادخواه با حضور در دفتر تسنیم استان قم با تأکید بر اینکه در حال حاضر 14 هزار و 192 کارگاه در استان مشغول به فعالیت هستند اظهار داشت: در سال 97 بیش از 900 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار تولیدکنندگان قرار داده شد که این مبلغ سبب ایجاد اشتغال و جلوگیری از تعطیل شدن بسیاری از کارگاه‌ها در استان شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان قم با اشاره به شاخص فراگیر 59 درصدی بیمه تأمین اجتماعی در اردیبهشت سال جاری ابراز کرد: تعداد بیمه‌شدگان اصلی 232 هزار و 726 نفر و بیمه‌شدگان اجباری 125 هزار و 466 نفر اعلام‌شده است.

وی با بیان اینکه خدمات غیرحضوری اداره کل تأمین اجتماعی از تیرماه سال جاری آغاز شده است ادامه داد: درخواست بازرسی از طریق کارفرمایان و درخواست صدور دفترچه بیمه تأمین اجتماعی از جمله خدمات سایت تأمین اجتماعی محسوب می‌شود.

دادخواه با اشاره به 4 شعبه اصلی تأمین اجتماعی فعال در استان عنوان کرد: مستمری افراد بر اساس 38 هزار و 920 پرونده انجام می‌شود که تعداد مستمری‌بگیران اصلی و تبعی 88 هزار و 512 نفر است.

وی با بیان اینکه تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در استان دو هزار و 927 نفر است تأکید کرد: تعداد همکاران شاغل در استان 232 نفر است، همچنین تعداد شعب اقماری فعال در استان 2 واحد و تعداد کارگزاری‌های فعال 5 واحد است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان قم در پایان گفت: از کل جمعیت استان تعداد 768 هزار و 202 نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

انتهای پیام/ح