بازگشت بیش از 20 کارخانه ورشکسته به تولید با اشتغال 1400 کارگر در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجتالاسلام والمسلمین حکمت‌علی مظفری در آئین تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در بین مدیران و مردم استان آذربایجان شرقی همدلی و پویایی خاصی حکم‌فرماست اظهار داشت: با اتکا به توانمندی قضات دلسوز و باسواد آذربایجان شرقی اقدامات ارزشمندی در استان انجام شده است.

وی عملکرد دادگستری استان در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، پیشگیری و قضایی را برجسته دانست و افزود: امروز وضعیت دادگستری به وضعیت نسبتا مطلوبی رسیده و همه مشغول خدمتگزاری به مردم هستند.

معاون قوه قضاییه حفظ استقلال دستگاه قضایی و قاضی در تعامل با دولت، نمایندگان، صنعت و غیره را دارای اهمیت ویژه‌ای دانست و گفت: تلاش کردیم با تعامل خدماتی را در استان ارائه دهیم تا مشکلات استان به حداقل برسد.

رئیس کل سابق دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه تمامی ایام سال روزهای سه‌شنبه ملاقات‌های عمومی داشتیم و در مساجد به بین مردم رفته و مشکلات آنها را بررسی می‌کردیم ابراز داشت: تلاش کردیم دیدارها از حالت تشریفاتی خارج شود. در این دیدارها 10 هزار پرونده مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که اگر رای قاضی را خلاف موازین شرعی و قانونی تشخیص می‌دادیم، تصمیم گیری لازم صورت می‌گرفت.

مظفری با اشاره به اینکه دادگستری آذربایجان شرقی بیش از 20 واحد ورشکسته تولیدی را به تولید بازگرداند و اجازه نداد تا فعالیت آنها متوقف شود، گفت: سال‌ها تولید چندین کارخانه ورشکسته متوقف شده بود که با تلاش همکاران، این واحدها به تولید بازگشت و دوباره واگذار شد.

وی ادامه داد: از محل احیای این کارخانجات ورشکسته 1400 کارگر در این واحدها زیر نظر دادگستری استان فعالیت کردند و سپس واگذار شد که اکنون محصولات آن به کشورهای اروپایی و آسیایی صادر می‌شود. 

معاون قوه قضاییه و رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور با اشاره به اینکه دادگستری آذربایجان شرقی در سال 94 بیش از 34 هزار پرونده معوقه و مسن داشت، افزود: امروز با افتخار اعلام می‌کنم، تعداد این پرونده‌ها به زیر 300 پرونده حقوقی و کیفری و 50 پرونده شوراهای حل اختلاف رساندیم که دستاورد تلاش و همدلی همکاران قضایی است.

وی خلیل اللهی رئیس کل جدید دادگستری آذربایجان شرقی را انسانی توانمند و علاقه‌مند معرفی کرد و گفت: ایشان از جنس دادگستری بوده و با مردم و مراجعین با صبر و حلم برخورد کرده و در مواقع لزوم قاطعیت بالایی دارد که دستگاه قضایی به چنین افرادی نیاز دارد.

انتهای پیام/ح