300 دانش‌آموز از سراسر کشور به قله سبلان صعود می‌کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محسن امینی عصر امروز در جلسه هماهنگی صعود سراسری دانش آموزان به قله سبلان به میزبانی اردبیل برای سومین جشنواره سراسری چند قدم تا آسمان اشاره کرد و اظهار داشت: در کنار این جشنواره صعود 300 نفری دانش‌آموزان را به قله سبلان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه سومین جشنواره سراسری فرهنگی، ورزشی و تشکلاتی چندقدم تا آسمان از 13 تا 18 مرداد برگزار می‌شود افزود: جشنواره چند قدم تا آسمان به مدت 5 روز برگزار می‌شود که دانش آموزان شرکت کننده در سه روز نخست در کارگاه‌های آموزشی، دوره‌های تربیتی، خیمه‌های معرفت شرکت کرده و در دو روز اخر به قله سبلان صعود می‌کنند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان اردبیل با بیان اینکه این صعود بدون همکاری اداره ورزش و جوانان استان اردبیل میسر نمی‌شود گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل دراین صعود پناهگاه دراختیار دانش آموزان قرار می‌دهد، هماهنگی با هیئت کوهنوردی، تامین تجهیزات ورزشی و لوازم ورزشی و هدایا را نیز به عهده خواهد داشت.

امینی تصریح کرد: برگزاری این طرح به عنوان یک اولویت اساسی مبنای کار است و در این زمینه برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری باشکوه این جشنواره انجام یافته است که امیدواریم مسئولان و دستگاه‌های مربوطه در این زمینه نهایت همکاری و مشارکت را با ما داشته باشند.

وی بیان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانش‌آموزان برای افزایش اعتمادبه نفس در بین آنان حائز اهمیت است و در این زمینه برگزاری جشنواره‌های ملی فرصتی برای تبیین این ارزش‌ها است تا دانش‌آموزان اردبیلی با این مهم آشنا شوند و در این زمینه آمادگی‌های لازم را به دست آورند.

انتهای پیام/ح