ورود کمیسیون بهداشت به ارجاع پرونده مافیای دارو به قوه‌قضائیه

اکبر رنجبرزاده عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه برخی وارد کنندگان  ارز 4200 تومانی از دولت دریافت کرده‌اند تا دارو و تجهیزات پزشکی  وارد کنند که این اتفاق رخ نداده است، گفت: متاسفانه عدم نظارت بر واردات دارو باعث شده تا در برخی مواقع داروهای مورد نیاز بیماران به خوبی به دست آنها نرسد.

وی ادامه داد: این عدم نظارت باعث شده است که در برخی مواقع داروها با قیمت گزاف و با پیچیدگی‌های خاصی به دست بیماران برسد این اتفاق در شرایطی رخ داده است که دولت و وزارت بهداشت برای تامین داروهای مورد نیاز تاکنون کوتاهی درباره تخصیص ارز به واردکنندگان دارو نداشته است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با اعلام اینکه وزیر بهداشت پس از مسائلی که در این حوزه به‌وجود آمد، شخصاً به این موضوع ورود کرده است، افزود: تعدادی از واردکنندگان که ارز دولتی دریافت کرده بودند و واردات انجام نداده بودند شناسایی و به قوه قضائیه معرفی شده‌اند و پرونده آنها در حال بررسی است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه کلنی غیرشفافی که در حوزه دارو شکل گرفته بود در حال فروپاشی است، عنوان کرد: ریشه‌های فساد در سازمان غذا و دارو با ورود نهادهای نظارتی در حال خشک شدن است، البته مجلس نیز به این موضوع ورود کرده و از این پس نیز با جدیدت بیشتری پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/