اصفهان| اعزام 200 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد به عتبات عالیات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین احمدیان عصر امروز در آیین افتتاحیه سومین دوره مسابقات قرآن کریم کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: در مجموعه کمیته امداد فعالیت‌های مختلف فرهنگی صورت می‌گیرد. نزدیک به 200 هزار نفر به عتبات اعزام شده و در سال گذشته  42 هزار نفر از مددجویان به اربعین اعزام شده‌اند.

وی تصریح کرد: در رقابت‌های قرآنی استانی نزدیک به 4214 نفر شرکت کردند که از این تعداد بیش از 400 نفر به صورت منتخب در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

معاون فرهنگی کمیته امداد کشور در ادامه پیام آیت الله مظاهری رئیس حوزه علمیه استان اصفهان برای شرکت کنندگان در این رقابت‌ها قرائت کرد.

در این پیام آمده است: برگزاری مسابقات کشوری قرآن کریم کمیته امداد امام خمینی (ره) در اصفهان را گرامی داشته و ضمن تشکر از همه عزیزان 2 نکته را به شرکت کنندگان در این رقابت‌ها عرض می‌کنم:

نخست، برپایی این همایش‌ها که مایه افزایش آگاهی و دانایی‌ها از تعالیم قرآن کریم است مقدمه‌ای برای عمل است و از این رو ملاک توفیق نهایی شما آن است که خود را به قرآن و تعالیم سازنده آن عرضه کنید و بنگرید که چه میزان به تعالیم قرآن نزدیک شده اید.

دوم، عمل شایسته مبتنی بر باور و عمل نیکو است و باید بیشتر بر آیات قرآن کریم توجه کنیم تا باورهای عمیق‌تری نسب به قرآن پیدا کنیم تا در نتیجه عمل و اقدام بیشتری از این کتاب داشته باشیم.

انتهای پیام/ن