طرح "قنوت فرشته‌ها" در مصلی‌های کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، محمود پیروزه ظهر امروز در آئین تجلیل از کودکان و نوجوانان عضو کانون پرورش فکری و کودکان برگزیده جشنواره‌های ملی و بین المللی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: طرح ” قنوت فرشته‌ها” در مصلی‌های استان با هدف ارائه آموزش به کودکانی که همراه پدر خود به نماز رفته و در بین صفوف نماز سرگردان هستند،  اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه همچنین بنا داریم هفته یک بار برای یک ساعت برنامه کتابخوانی با عنوان “یار مهربان، دوستی با کتاب” را اجرا کنیم، عنوان کرد: برگزاری دوره‌های توانمندسازی و با خدمت، تقویت تعامل و همگرایی با دیگر دستگاه‌های اجرایی از جمله حوزه هنری و فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزایش کیفی فعالیت‌ها، تکریم مربیان و همکاران با هدف بهره‌وری بیشتر، استفاده از توان خیرین، تعیین تکلیف پارک کودک و …از جمله برنامه‌های در دستور کار است.

پیروزه با بیان اینکه وسیله نقلیه همچون مینی بوس نداریم و خودروهای اداری نیز فرسوده‌اند، ابراز کرد: برای راه اندازی مرکز فرهنگی و هنری در چرام، لوداب، دیشموک و قلعه رئیسی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنم و البته اجرای شدن این مهم نیازمند همکاری و توجه شهرداران است.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد خواستار کمک استاندار برای ساخت مرکز نجوم و تکمیل و راه اندازی سینما کودک شد و افزود: این کانون تنها استانی بوده که فاقد مجتمع فرهنگی و هنری است.

پیروزه بیان کرد: اهداف و فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب 44 قانون اجرایی شده که در این راستان فعالیت‌های از جمله برگزاری کارگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی، سخنوری، نقاشی و خوشنویسی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: ارزش و اهمیت دوران کودکی بالا بوده به گونه‌ای که بخش اعظمی از شخصیت انسان در این دوران شکل می‌گیرد و به آماده پذیرش هرنوع وضعی بوده که باید با توجه به رشد تکنولوژی و فناوری نوین در دنیای مدرنیته برنامه‌های قشر نوجوان باید با رویکرد مهارت آموزی دنبال شود.

انتهای پیام/م