کمبود تراکتورسازی در 3 پست؛ دنیزلی بازیکن جدید می‌خواهد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تمرینات تیم تراکتورسازی پس از اردوی دو هفته‌ای این تیم در ترکیه، از روز گذشته (شنبه) در تبریز آغاز شده است.

دنیزلی در اردوی ترکیه بیشتر تلاش کرد که هم بازیکنانش را هم از لحاظ بدنی به شرایط ایده‌آل برساند و هم به ترکیبی که مدنظرش دارد، دست پیدا کند.

سرمربی ترک‌تبار تراکتوری‌ها در این اردو، ترکیب‌های مختلف مدنظرش را امتحان و تا حد زیادی، ترکیب خود را پیدا کرد.

کمبود بازیکن در 3 پست

در این میان، مشکلی که دنیزلی را آزار می‌دهد، مشکل کمبود بازیکن در سه پست تخصصی است که در صورت عدم جذب یار جدید، می‌تواند مشکلاتی را برای تراکتورسازی به وجود بیاورد.

دفاع راست، هافبک دفاعی و مهاجم نوک؛ سه پستی است که تراکتورسازی از ابتدای حضور دنیزلی به دنبال جذب بازیکن در آنهاست، اما تاکنون اتفاق خاصی در این زمینه رخ نداده است.

دفاع راست

در پست دفاع راست، تراکتورسازی مذاکراتی با وریا غفوری انجام داده بود، اما وی علی‌رغم توافقات اولیه‌ای که با باشگاه تبریزی داشت، در نهایت قرارداد خود را با استقلال تمدید کرد.

گزینه دیگر تراکتورسازی، رامین رضاییان بود که مذاکره با این بازیکن هیچ وقت شکل جدی به خودش نگرفت و فقط در حد یک پیشنهاد اولیه باقی ماند.

همچنین مذاکراتی با صادق محرمی، مدافع راست تیم دیناموزاگراب کرواسی هم انجام شد، اما این مذاکرات هم به بن‌بست خورد و به جایی نرسید.

در کنار همه اینها، مدیران باشگاه تراکتورسازی تلاش زیادی داشتند تا رضایت‌نامه دانیال اسماعیلی‌فر را بگیرند و او را پس از خدمت سربازی هم در تبریز نگه دارند. با این حال، مشکلاتی در این خصوص بین دو باشگاه تراکتورسازی و ذوب‌آهن به وجود آمد تا اندک شانس ماندن اسماعیلی‌فر در تبریز هم از بین برود.

هافبک دفاعی

تراکتورسازی در این پست اکبر ایمانی را دارد، اما دنیزلی که به احتمال زیاد از یک هافبک دفاعی استفاده خواهد کرد، قصد دارد یک بازیکن مطمئن را در این پست استفاده کند.

همچنین این احتمال هم وجود دارد که دنیزلی بخواهد احسان حاج‌صفی را به پست هافبک دفاعی بیاورد و در کنار او از بازیکن جدیدش بهره ببرد.

در این راستا، مذاکراتی با بازیکنان ملی پوش انجام شده که فعلاً نتیجه خاصی در پی نداشته است. امید ابراهیمی، علی کریمی، روزبه چشمی و سعید عزت‌اللهی؛ 4 بازیکنی بودند که در این پست برای حضور در تراکتورسازی با مسئولان این باشگاه مذاکراتی داشته‌اند.

دنیزلی دنبال هافبک دفاعی است که قابلیت بازی در دفاع میانی را هم داشته باشد و به همین جهت، روزبه چشمی نزدیک‌ترین گزینه به تراکتورسازی است.

مهاجم نوک

شاید اصلی‌ترین معضلی که تراکتورسازی این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کند، نبود مهاجم نوک باشد.

تراکتورسازی فصل گذشته در این پست آنتونی استوکس را داشت که این بازیکن با پایان لیگ نوزدهم، دست این تیم را در پوست گردو گذاشت و به یک تیم ترکیه‌ای رفت.

حالا، گزینه‌های متعددی برای حضور در تراکتورسازی به دنیزلی معرفی شده‌اند که هیچ‌کدام از آنها نتوانستند رضایت او را جلب کنند. بازیکنانی هم که در اردوی ترکیه به تمرینات تراکتورسازی آمدند، کیفیت لازم را نداشتند و دنیزلی آنها را رد کرد.

حالا تراکتورسازی به دنبال جذب یک مهاجم نوک است و این بازیکن قطعاً خارجی خواهد بود.

انتهای پیام/ش