بوشهر|رزمایش مدیریت بحران دستگاه‌های اجرایی تنگستان اجراء می‌شود

وی با تاکید بر توجه به تمرین برای افزایش آمادگی در مقابله با بحران‌ها تصریح کرد: برای اینکه در زمان بحران آمادگی داشته باشیم باید تمرین و تکرار  مدیریت بحران در سطح شهرستان داشته باشیم زمانی این قابل اجراست که همه به وظایف خود آشنا و تقسیم کاری مانند برگزاری مانور از قبل انجام شده باشد .

فرماندار تنگستان بابیان اینکه هلال احمر سالهای قبل مدیریت خوبی در ساماندهی بحرانهای غیر طبیعیدرشهرستان داشته خاطرنشانکرد: مانند سالهای قبل مدیر هلال احمر  تنگستان به عنوان دبیرشورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان انتخاب  می‌شود .

دشتی از دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران تنگستان خواست تا مانوری تحت عنوان بحران در سطح شهرستان برای ارتقاء آمادگی مدیران دستگاههای اجرایی برگزار کند.

وی افزود: مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان تنگستان درموقع بحران با توجه به اینکه  ممکن است ارتباطات تلفنی قطع شود به فرمانداری مراجعه کنند.

 فرماندار تنگستان بیان کرد: دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان  تنگستان برنامههای مختلف درحوزهها ارائه و با تقسیم کار و مشخص کردن چارچوب کاری هردستگاه در مواقع بحران  به وظیفهای که بعهده آن میباشد عمل  کند .

دشتی با اشاره به آمادگی دستگاه‌های اجرای در رفع نقاط حادثه‌خیز افزود:دستگاههای عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران نقاط حادثهخیز مانند دهانههایها و مسیر سیلابهای شناسایی و با ایجاد بانک اطلاعاتی لجستگی و خودرویی در سطح شهرستان از حوادث جلوگیری شود.

ویبا تاکید بر تدوین برنامه مقابله با سیل و انواع بحران‌ها خاطر نشان کرد:دستگاههای اجرایی شهرستان تنگستان اگر میخواهد بازدهی خوب داشته باشند باید برنامه  مورد نظر تدوین کند اگر بخواهند باری به هر جهت ادامه دهند این روند مثبت ارزیابی نمی‌شود ودارای بار منفی  است.

انتهای پیام/ش