37 میلیارد تومان سهم زعفران‌کاران در طرح ملی زعفران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد مهدی مروج الشریعه امشب در کارگروه اشتغال و کمیسیون بانکهای استان با اشاره به طرح ملی زعفران  از تصویب طرح زنجیره ای ارزش افزوده زعفران خبر داد و اظهار داشت:  زعفران کاران خراسان جنوبی می توانند از تسهیلات 100 میلیارد تومانی این طرح استفاده کنند.

وی افزود: طرح ملی زعفران 100 میلیارد تومان اعتبار مصوب کرده که 37 میلیارد تومان برای کشاورزان  وبهره برداران زعفران کار، 37 میلیارد تومان برای خرید زعفران و مابقی برای خرید تجهیزات است.

وی با بیان اینکه طرح زنجیره ای فرآوری زعفران اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان برای آن مصوب شده است افزود: ارزش طرح های زنجیره ای بسیار زیاد است و باید زودتر نسبت به جذب آن اقدام شود.

وی تاکید کرد: باید جهاد کشاورزی سهم استان را در این زمینه با توجه به اینکه خراسان جنوبی رتبه دوم تولید زعفران در کشور دارد جذب کند.

مروج‌الشریعه با بیان اینکه در طرح های اشتغال  جامعه روستایی هدف گیری شده است،افزود: در سال گذشته با خوش حسابی که مردم استان داشتند کمیسیون بانک های استان 2 هزار و 361 میلیارد تومان ازمنابع داخلی بانک پرداخت و 341 میلیارد تومان تسهیلات تکلیفی پرداخت کردند.

انتهای پیام/ش