مقابله با قاچاق گندم در لرستان؛ نظارت‌ها در مبادی ورودی افزایش یابد‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، بیژن دارایی ظهر امروز در جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: این کارگروه در قانون قاچاق کالا و ارز دارای اختیارات و تکالیف متعددی است که ازجمله این تکالیف عضویت همه دستگاه‌های اجرایی، قضایی و امنیتی برای پیشبرد فصل دوم از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وی بابیان اینکه درمجموع از مواد قانونی مرتبط برای 17 دستگاه عضو این کارگروه 110 تکلیف پیش‌بینی‌شده است افزود: دستگاه‌های عضو این کارگروه باید با محوریت فصل دوم قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارش مکتوبی از اقدامات انجام‌شده در راستای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز و نیز پیشنهادات خود را به دبیرخانه این کارگروه ارسال کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان عنوان کرد: گاهی به‌طور خاص مکاتباتی در رابطه با یک مورد خاص مانند گندم مطرح می‌شود که باید خارج از دستور در کارگروه بررسی و اقداماتی که سریع‌تر به نتیجه می‌رسد انجام شود.

وی با اشاره به دستور دادستان کل کشور در رابطه مقابله با قاچاق گندم بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد که میزان تحویل گندم به دولت کاهش‌یافته و این به سبب خرید گندم توسط دلالان است لذا لازم است که دستگاه‌های نظارتی ازجمله بازرسی، اداره صمت و تعزیرات در این موضوع ورود کرده و نیز نیروی انتظامی در مبادی ورودی نظارت‌ها را تقویت کند.

دارایی ضمن تأکید بر وظیفه نظارتی دستگاه‌ها گفت: صداوسیما باید در راستای آگاه‌سازی و ارتقاء آگاهی‌های عمومی و نیز تشریح ممنوعیت قانونی و عواقب کیفری و انتظامی قاچاق، احتکار گندم و سایر کالاها اقدامات بیشتری انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: از 18 اولویت مهم معرفی‌شده در کارگروه، شش اولویت توسط کارگروه استانی انتخاب و به مرکز ابلاغ‌شده است.

انتهای پیام/ز