اصفهان| طرح‌های «حدید» و «وارثین» ویژه دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد اجرا می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین احمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره رویکرد و اهداف فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: برنامه‌های مختلفی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد برنامه‌ریزی شده است که می‌توان به برنامه‌ریزی برای دانش‌آموزان، دانشجویان و طیف‌های مختلف با سطوح مختلف اشاره کرد.

وی تصریح کرد: با امکانات موجود، پشتیبانی‌های مردم و بودجه‌هایی که در اختیار کمیته امداد قرار دارد برنامه‌های مختلفی از جمله برنامه‌های قرآنی، قرائت، مفاهیم، اذان و فراخوان مقالات را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که برای مثال در سومین دوره مسابقات قرآن کریم کمیته امداد حدود 500 مقاله به دبیرخانه ارسال شده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: حدود 130 مرکز و کانون فرهنگی در کمیته امداد وجود دارد که برنامه‌های مختلفی مانند آموزش‌های قرآنی، آموزش‌های فرهنگی، اردوهای تفریحی در این مکان‌ها انجام می‌گیرد. همچنین بیش از 15 اردوگاه‌ در سطح کشور وجود دارد که مورد استقبال مددجویان کمیته امداد قرار گرفته که در این مکان‌ها مباحث تفریحی، هنری و فرهنگی دنبال می‌شود.

وی درباره برنامه‌های زیارتی کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: نزدیک به 200 هزار نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد به سفرهای زیارتی مشهد، قم و عتبات عالیات اعزام شده‌اند که در همین راستا در سال گذشته 42 هزار نفر از مددجویان در ایام اربعین به کربلا اعزام شدند که پیش‌بینی کرده‌ایم در سال جاری بیش از 45 هزار نفر از مددجویان به این سفر معنوی اعزام شوند.

احمدیان در ادامه بیان کرد: دوره‌های تخصصی ویژه برای دانش‌آموزان با عنوان طرح «حدید» و «وارثین» در نظر گرفته شده است که در قالب دوره‌های 10 روزه در استان‌هایی که توان فرهنگی بالاتری دارند انجام می‌گیرد. همچنین طرح‌هایی برای دانشجویان به صورت دوره‌های 15 روزه در مشهد در نظر گرفته شده است که تا به امروز نزدیک به 2 هزار دانشجو در این طرح شرکت کرده‌اند.

وی گفت: در فصل تابستان با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها به دنبال این هستیم که روی جمعیت جوان سرمایه‌گذاری کنیم، مددجویان با همه مشکلات و گرفتاری‌ها از لحاظ روحی، معنویت، توکل و تدین در سطح بسیار بالایی هستند و ارتباط خوبی با آن‌ها برقرار کرده‌ایم.

انتهای پیام/ح