جزئیات مراسم تشییع و تدفین مداح شهیر اردبیلی اعلام شد

حجت‌الاسلام مهدی ستوده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیلاظهار داشت: متاسفانه شب گذشته خبر فوت محمدباقر اردبیلی که سال‌ها مداحی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بوده و در این مسیر از مداحان نامدار و توانمند بود مردم حسینی اردبیل را متاثر کرد.

وی افزود: این مداح شهیر خطه آذربایجان شب گذشته برای مداحی شب شهات حضرت جوادالائمه(ع) در هیئت علی ابن ابیطالب(ع) ارومیه بوده که در حالی که در تدارک و وضو برای این مراسم بود که چشم از جهان فروبست و آسمانی شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل بیان کرد: مراسم اقامه نماز بر پیکر مداح مبارک نفس آستان قدس حسینی محمدباقر منصوری امروز جمعه بعد از نماز جمعه توسط آیت‌الله سیدحسن عاملی برگزار شده و به طرف آرامستان بهشت فاطمه اردبیل تشییع و در آنجا به خاک سپرده می‌شود.

ستوده گفت: مراسم لیله‌الدفن این مداح معروف امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد اعظم اردبیل و مجلس ترحیم آن مرحوم روز شنبه 12 مردادماه از ساعت 3 تا 5 عصر در مسجد اعظم اردبیل برگزار می‌شود.

مرحوم  محمدباقر منصوری 27 شهریور سال 1362 در اردبیل متولد شد، از هشت سالگی با توجه به علاقه‌اش به مداحی روی آورده و از محضر اساتید به‌نام مداحی اردبیل از جمله مرحوم استاد قاسمی، استاد حاج رحیم حیدری و استادحاج محمد باقر تمدنی کسب فیض کرد.

وی دارای صدایی شیوا و حزن‌انگیر بوده و در بین عاشقان اهل بیت(ع) در سراسر جهان به واسطه نوحه‌سرایی و مداحی‌های دلنشین شهره بود.

انتهای پیام/ح