بحران دلار به پاکستان هم رسید/ کاهش 15 درصدی ارزش روپیه طی 24 ساعت

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از داون نیوز، ارزش روپیه پاکستان در مقابل دلار آمریکا طی 24 ساعت به کمترین میزان خود در طول تاریخ رسید.

گزارش ها حاکی است هر دلار آمریکایی امروز با 140 روپیه پاکستان معاوضه می شود در حالی که دیشب ارزش هر دلار آمریکایی تنها 124 روپیه بود.

«علی زیدی» وزیر بندرگاه های پاکستان در واکنش به این نزولی ناگهانی ارزش روپیه گفت: این اتفاق از سوی دولت و شخص عمران خان پیش بینی شده بود و مردم باید مدتی صبر کنند.

وی تصریح کرد: هدف ما این است که اقتصاد پاکستان به بالاترین سطح ممکن برسد و به همین دلیل انتظار داریم مردم نوسان موقت و غیر واقعی موجود را تحمل کنند.

وزیر بندرگاه های پاکستان افزود: همه مردم پاکستان از میزان حقوق دولتمردان اطلاع دارند و می دانند که ما دست به فساد اقتصادی نزده ایم و افزایش قیمت دلار یک تدبیر است که بازار کنترل شود.

علی زیدی افزود: اگر این دوران کوتاه سخت تحمل شود به زودی مردم طعم رفاه بیشتر را خواهند چشید و ما نیز این دوران سخت را پشت سر می‌گذاریم.

افزایش ناگهانی قیمت دلار پس از آن آغاز شد که دولت پاکستان تصمیم گرفت برای حل مشکلات اقتصادی از صندوق بین المللی پول وام بگیرد.

این درحالی است که دولت پاکستان تلاش می کند ارزش روپیه را افزایش دهد تا مشکلات اقتصادی موجود حل شود.

سازمان بازرسی پاکستان ضمن مبارزه با فساد اقتصادی توانست نام پاکستان را در لیست جهانی مبارزه با فساد اقتصادی 59 رتبه بالا بیاورد.

انتهای پیام/.