التهاب در بازار مرغ کهگیلویه و بویراحمد؛ دلالان ‌بازار را از وجود مرغ تحریم کردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، قیمت مرغ کشتار روز در بازار کهگیلویه و بویراحمد بویژه یاسوج در ماه‌های اخیر از 8 هزار تومان تا 14500 تومان در نوسان بوده و در واقع روز خوش به خود ندیده است.

مدیریت بازار در این ماه‌ها دست دلالان بوده و هر وقت اراده کردند بازار را از وجود مرغ تحریم کردند تا از این طریق فشار را بر مسئولان و متولیان بازار افزایش داده و ستاد تنظیم بازار را مجبور به تصویب قیمت مورد دلخواه خود کنند.

قیمت مرغ به صورت سراسری 12500 تومان برای تمام استان‌های کشور اعلام شد ولی دلالان زیر بار این قیمت نرفتند و در نهایت این کالای کمیاب این روزهای بازار را با قیمت 14500 تومان فروش می‌کنند.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: در راستای رفع التهاب بازار و صیانت از حقوق مصرف کنندگان بازرسی از کشتارگاه‌های کشتار مرغ، عمده و خرده فروشان و همچنین مرغداری‌ها در دستور کار قرار گرفت.

روح‌الله باقری‌فرد کنترل نرخ کالاهای مهم مصرفی خانوار و رصد روزانه بازار  را جزو اولویت‌ها دانست و افزود: در بازرسی از این واحدها از ظرفیت بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف استفاده کردیم.

وی با بیان اینکه 365 بازرسی از کشتارگاه‌ها، عمده و خرده فروشان و همچنین مرغداری‌ها  انجام شد، ادامه داد: در این بازرسی‌ها 27 واحد متخلف و گرانفروش شناسایی و برای آن‌ها پرونده تشکیل شد.

باقری‌فرد از معرفی این واحدهای متخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و گفت: برخی از مرغداری‌ها مرغ زنده را به بازار وارد نمی‌کردند و به نوعی گرانفروشی داشتند که ارزش پرونده‌ها تشکیل شده به ارزش 450 میلیون ریال بوده است.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: بازرسان این سازمان به صورت 24 ساعته بازار را رصد و با متخلفان بدون هیچ گونه ملاحضه‌ای برخورد می‌کنند.

باقری‌فرد خاطرنشان کرد: گرانفروشان، کم فروشان و محتکران کالا در بازار این استان برای لحظه‌ای از چشم بازرسان دور نمی‌مانند و بدون تعارف با آن‌ها برخورد می‌شود.

انتهای پیام/ش