بادامچیان: یک دولت لیبرال نمی‌تواند کشور را اداره کند

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در نشستی که عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد) به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: حزب موتلفه در گام اول انقلاب توانست با مجاهدت و تقدیم شهدای گرانقدری در حد توان خود دین خود به مردم و انقلاب اسلامی ادا کند. 

وی افزود: در گام دوم انقلاب نیز نهایت تلاش حزب موتلفه این است که بتواند با اتخاذ سیاست‌های مناسب به ساماندهی مشکلات کشور به ویژه مشکلات اقتصادی کشور کمک کند. کشور ما به عنوان کشوری شاد و آباد، بهتر از اکنون به پیش خواهد رفت و در جهان منادی صلح و آبادی خواهد بود. امیدواریم در گام دوم بتوانیم به عنوان حزب قوی و فعال در خدمت ملت، رهبری معظم انقلاب و نظام کار کنیم و رسانه نیز در این عرصه نقش مهمی دارد.

دبیرکل حزب موتلفه گفت: ما برای گام دوم با تحولی متناسب در آذر 97 مجمع عمومی خود را با حضور هزار نفر از نمایندگان خود در بیش از 300 دفتر که داریم برگزار کردیم. در این دوره ما اعضای شورای مرکزی را از 30 نفر به 35 نفر بالا بردیم و اکنون 35 نفر عضو اصلی و 5 نفر علی البدل حضور دارند و از چهار نسل انقلاب در این شورای مرکزی حضور دارند. ما در حزب موتلفه اسلامی نیرو جوان استقراض نمی‌کنیم دوستانی که از نوجوانی در موتلفه انجام وظیفه کردند اکنون از سربازی به سرداری رسیدند.

وی ادامه داد: ما در مجموعه جدید هم مواضع هفتگی داریم و بخش‌های مختلف فعال شده است. ما تنها حزبی هستیم که کمیته بین الملل در بخش‌های مختلف فعال داریم که ارتباط و تعامل با اتحادیه احزاب اسلامی و اتحاد احزاب حامی مقاومت از این جمله هستند.

بادامچیان گفت: ما چه قبل، حین و پس از انقلاب هیچ‌گاه برخوردهای جناحی و سیاسی را در موتلفه نداشتیم و با همه تعامل داشتیم. سلایق سیاسی بسیار محترم هستند به شرط اینکه همه در چارچوب نظام، قانون اساسی و ولایت فقیه فعالیت کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال ائتلاف موتلفه با جبهه مردمی گفت: جمنا هنوز به صورت رسمی فعالیت نکرده است که بگوئیم  آیا جبهه است یا حزب و بحث و گفت‌وگو درباره آن زیاد است. هر مجموعه‌ای می تواند فعالیت کند و ان‌شالله آن‌ها هم بتوانند به صورت قانونی برای ملت کار کنند. ما حزب تعامل‌گری هستیم و با همه در جهت وحدت فعالیت داریم. 

وی خاطرنشان کرد: حزب موتلفه اسلامی در معاونت سیاسی یک مدیریت دائم انتخاباتی دارد بنابراین ما در این بخش به مقتضیات قانون انتخابات انجام وظیفه می‌کنیم. ما برای انتخابات با جامعه روحانیت مبارز و آقای حدادعادل در ائتلاف بزرگ خواهیم بود. یک حزب به اقتضای حزب بودن باید صاحب نظر و نامزد باشد و نامزدهایش را در جمع بزرگ مطرح می‌کند. بسیاری از این دوستان گستردگی موتلفه را ندارند و ما امیدواریم بتوانیم با همه آن هایی که می خواهند کار کنند همکاری داشته باشد

بادامچیان در پاسخ سوالی درباره احتمال مشارکت پایین مردم در انتخابات، گفت: اینکه از حالا بگوییم مردم مشارکت دارند یا نه زود است.

وی همچنین درباره شرایط دولت گفت: این دولت یک دولت حزبی نیست بلکه یک دولت با گروه خاص است؛ ان‌شالله این دوره تلاش کنیم یک دولت حزبی با داشتن برنامه‌های گوناگون کشور را اداره کند و مسلما مشکلات هم کم خواهد شد.سه علت مشکلات فعلی این است که نخست دولت نمی‌تواند از همه نیروهای سیاسی و اجتماعی کشور استفاده کند و این از دولت اصلاحات شروع شد که بیشتر مدیران کشور را کنار گذاشتند و این سبب شد یک مجموعه یک سویه در کشور ایجاد شود. متاسفانه مدیریت‌های ناکارآمد جناحی است که متاسفانه برای محیط زیست ما نتوانستند کار کنند چون اگر یک متخصص با برنامه و تیم محیط زیستی داشتند گرفتار این مشکلات نبودند.

بادامچیان با اشاره به سیاست‌های غلط ارزی در دوره قبلی ریاست بانک مرکزی گفت: مدیرکل بانک مرکزی می‌گوید عده‌ای ارز گرفتند و کالا وارد نکردند. اینها قابل قبول نیست. متأسفانه سیاست های غلط و رفتار باندی و گروهی ما را به این وضعیت کشانده است. امیدواریم دولت در این سال‌های پایانی سیاست‌های خود را تغییر و مدیران قوی از همه جناح ها سر کار بیاورد. 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا جریان اصول‌گرایی با آسیب‌شناسی پا به عرصه انتخابات می‌گذارد، تصریح کرد: آسیب‌شناسی را همه دارند. جلسات آسیب‌شناسی منظم با کارگروه‌ها داشتیم. ما در کار انجام شده آسیب شناسی کردیم بنابراین طراحی برای آینده مهمتر است.

دبیرکل حزب موتلفه خاطرنشان کرد: همه دولت‌هایی که بر سر کار بودند در وضعیت کشور نقش داشتند بنابراین نباید همه آن‌ها را کارآمد یا ناکارآمد بدانیم. یک دولت لیبرالی که به غرب تمایل دارد نمی‌تواند کشور را اداره کند. 

وی گفت: دولت فعلی علی رغم اینکه از اعتدال و تدبیر سخن گفت اما یکطرفه است. ما در این کشور همه با هم زندگی می‌کنیم بنابراین باید همه با هم کار کنیم. سبک حزب نمی‌تواند افراد غیر همفکر را در خود بپذیرد اما دولت، دولت کل مردم است و باید از همه تفکرات استفاده کند.

بادامچیان با بیان اینکه مجلس ما همواره مجلس همه تفکرات بوده است، تصریح کرد: مردم در این انتخابات پیش رو به دنبال این جناح و آن جناح نخواهند بود بلکه دنبال مجموعه‌ای خواهند بود که با قدرت مشکلات را حل کند و اهل حقوق نجومی، زد و بند و غیره نباشد و برای معشوقه اش در برج سعادت آباد ملک آنچنانی نگیرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در رابطه با جدایی موتلفه از شورای ائتلاف، گفت: چرا باید جدا شویم. ما از اینکه آنها خود را از جامعه روحانیت جدا ببینید، صحبت و گفت‌وگو می‌کنیم. موتلفه عضو هیچ گروهی نیست اما با همه تعامل می‌کند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شما درباره برجام و تحریم آقای ظریف چه موضعی دارید، اظهار کرد: ما در برجام نه مطلق منفی هستیم نه مثبت. ما نه برجام را قطع نامه ترکمنچای می دانیم نه آفتاب تابان. 

بادامچیان با بیان اینکه ما تحریم آقای ظریف و موضع آمریکا در قبال وی را محکوم می کنیم، اذعان کرد: کاری که آمریکا در خصوص آقای ظریف صورت داد، اهانت به وزیر امور خارجه یک کشور و به دور از دیپلماسی بود.

انتهای پیام/