کرمان| طرح بخشودگی جرایم بانک مسکن تا پایان شهریور ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حسین حاجی‌پور عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: صدر اخبار دنیا امروز ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمن جنگ اقتصادی را بر مردم ایران تحمیل کرده و در این شرایط کار رسانه و رسالت رسانه بسیار سخت و سنگین است گفت: بانک مسکن بانک تخصصی دولتی است که در بخش مسکن مردم فعالیت می‌کند.

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان با اشاره به اینکه هر سر پناهی که برای مردم ایجاد می‌شود خوشحالیم افزود: از سوی دیگر برای هر واحد مسکونی برای حدود 120 نفر شغل ایجاد می‌شود که بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه کرمان در پرداخت تسهیلات مسکن در سال‌های اخیر رتبه برتر را داشته است گفت: دو سال متوالی است که به مددجویان کمیته امداد تسهیلات پرداخت می‌کنیم و در این زمینه نیز رتبه برتر کشوری را کسب کردیم.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه باید همه دست به دست هم دهیم تا بحران اقتصادی را پشت سر بگذاریم افزود: در حوزه مسکن مهر در سال‌های گذشته معوقات زیادی داشتیم اما امسال خوشبختانه گشایش‌های خوبی شده است.

وی با بیان اینکه مطالبات استان کرمان بیشتر در مورد پروژه‌هایی است که پیمانکاران کار را تعطیل کردند و از سمت مردم نیست گفت: چند پروژه مسکن مهر تعیین‌تکلیف شده که شامل 800 واحد مسکونی می‌شود.

مدیر شعب بانک مسکن استان کرمان با اشاره به اینکه با پرداخت تسهیلات متمم این پروژه‌ها در استان تعیین‌تکلیف می‌شود افزود: در استان کرمان وفاق و همدلی خوبی وجود دارد و تمام نهادها برای رفع مشکلات مسکن مهر پای کار آمدند.

وی با بیان اینکه در بحث تبصره ماده 5 بخشودگی سود جرایم در حال پیگیری هستیم که معوقات بانکی جبران شود گفت: افرادی که از قبل از سال 95 معوقات بانکی دارند اگر به بانک مراجعه کنند و اصل وام خود را پرداخت کنند سود و جریمه این وام بخشیده می‌شود و تا پایان شهریورماه مردم می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه افرادی که اقدام قانونی علیه آنها شده و حکم برای آنها صادر شده و زندانی هستند نیز می‌توانند تحت اولویت به بانک مراجعه و از بخشودگی سود و جرایم استفاده کنند افزود: اطلاع‌رسانی به افرادی که وام معوق دارند روزانه انجام می‌شود تا مردم بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه مشارکت مردم در این زمینه کم است و نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتری هستیم گفت: تاکنون توانستیم 2 هزار و 257 فقره پرونده معوق را جذب کنیم و از این ظرفیت بخشودگی بهره بگیریم.

انتهای پیام/ن