گسترش فرهنگ اسلامی با ترویج تعالیم و مفاهیم قرآنی محقق می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار محسن کریمی در حاشیه برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در اراک با حضور در غرفه اطلاع‌رسانی خبرگزاری تسنیم استان مرکزی با اشاره به کیفیت این مسابقات اظهار داشت: به عنوان یک شهروند از برگزاری این مسابقات در استان و شهرستان اراک بسیار خرسند بوده و خداوند را شاکرم، باتوجه به وضعیت کنونی شاهد برگزاری مسابقات با کیفیت مناسب هستیم.

وی افزود: در مقایسه با سال‌های گذشته مسابقات تغییراتی کرده است، باتوجه به ظرفیت‌های استان، حمایت مسئولان و تلاش خود اداره اوقاف این مسابقات در یک سطح بسیار خوبی برگزار می‌شود، همچنین شاهد استفاده کافی برادران شرکت‌کننده از قرآن هستیم، مسابقات خواهران هم به مدت پنج روز برگزار می‌شود، باتوجه به استفاده و بهره‌مندی مطلوب خود سپاه و خانواده‌های آنان، امیدواریم خواهران بسیجی هم از این فرصت بهره‌ لازم را ببرند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: باتوجه به سطح خوب مسابقات شاهد حضور اساتید، داوران بسیار خوبی در این مسابقات بودیم، همچنین پشتیبانی خوب صدا سیما با پخش زنده مسابقات در شبکه قرآن و آفتاب، که سبب بهره‌مندی افراد زیادی در استان، کشور و خارج از کشور از این مسابقات شد. فعالیت‌‌های قرآنی و معنوی در جامعه بایستی گسترش یابد و در این راستا نیاز است ایجاد انگیزه شود.

وی افزود: باید در جامعه و در میان جوانان درک عمیقی از تعالیم قرآن کریم ایجاد شود و این مهم می‌تواند از طریق برگزاری رقابت‌های قرآنی صورت پذیرد، چراکه شرکت کنندگان در این مسابقات، در حقیقت انگیزه‌های معنوی را دنبال می‌کنند. برگزاری مسابقات قرآن در سطح کشور در حقیقت یک فرهنگ‌سازی و ایجاد انگیزه به ویژه برای نسل جوان است تا بتوانیم کلام وحی و قرآن کریم را در جامعه نهادینه سازی کنیم.

انتهای پیام/ ز