سردار کوثری در اصفهان: نفوذی‌ها ‌با سوء‌استفاده از منصب می‌خواهند به دشمن امتیاز ‌دهند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سردار محمد اسماعیل کوثری ظهر امروز در جمع طلاب مدرسه علمیه دارالحکمه با بیان اینکه باید جایگاه جمهوری اسلامی را در مناسبات سیاسی منطقه بشناسیم، اظهار داشت: هرچه شکر خدا را برای نعمت این نظام به جا آوریم انصافاً حق اصلی آن را ادا نکرده‌ایم.

وی با طرح یک سئوال مبنی بر اینکه به نظر شما امام خمینی (ره) چه چیزی جز پشتوانه قدرت الهی داشت که توانست این انقلاب را بنا و تلاش دشمنان را بی نتیجه کند، گفت: تشکیل انقلاب اسلامی سبب شد سیاست دو ابرقدرت جهانی که دنیا را تقسیم کرده بودند نابود شود.

جانشین قرارگاه ثارالله (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره)، گفت: حضرت امام (ره) فرمودند «هر دو ابرقدرت جهانی پوشالی هستند» و شعار نه شرقی و نه غربی سر داده و فرمودند قدرت واقعی قدرت لایزال الهی است، نه دو کشور به ظاهر ابرقدرت؛ و از همینجا بود که دعوا و دشمنی با جمهوری اسلامی شروع شد چرا که برای نخستین بار یک نفر علیه حاکمان جهان به پا خاست.

وی با بیان اینکه از همان نخستین روز انقلاب توطئه‌های متعددی از سوی دشمنان برای نابودی نظام جمهوری اسلامی صورت گرفت، گفت: امام راحل با دست خالی و با استعانت از ایمان و کلام خداوند مبارزه را شروع و انقلاب را هدایت کرد و زمینه خنثی‌سازی تمام این توطئه‌ها اعم از داخلی و خارجی را فراهم‌کرد.

کوثری با بیان اینکه یکی از این توطئه‌ها جنگ تحمیلی بود که خوشبختانه اینکه رزمندگان اسلام با استقامت نگذاشتند یک وجب از خاک کشور جدا شود، گفت: بر خلاف دفاع مقدس در حکومت قاجار 17 شهر از کشور طی قراردادهای مختلف از ایران جدا شد، در زمان حکومت پهلوی نیز شاه جرأت نکرد با درخواست انگلیس مبنی بر جدایی بحرین از ایران مخالفت کند و بحرین جدا شد.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی‌ و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در زمان انقلاب نیز بحث مالکیت امارات بر جزایر سه‌گانه مطرح شد ولی با مخالفت شدید امام مواجه شد و فرمودند آن جزایر متعلق به جمهوری اسلامی است وبه هیچ وجه جدا نخواهد شد.

وی با بیان اینکه دشمن وقتی فهمید در جنگ سخت نمی‌تواند با جمهوری اسلامی مقابله کند روی به جنگ‌های نرم آورد، خاطرنشان کرد: ما بر اساس وظیفه به کمک حزب‌الله و سوریه رفتیم، در صورتی که همان روز بعضی نمایندگان بحث چرایی کمک به سوریه را مطرح کردند.

کوثری ادامه داد: آنها نمی‌دانستند سوریه تنها کشوری بود که با وجود تمام مشکلات متعددی که خود داشت در زمان جنگ تحمیلی به کمک جمهوری اسلامی آمد و تمام عیار به ما کمک کرد.

جانشین قرارگاه ثارالله (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: شیاطین می‌خواهند با این تفکر مقابله کنند و مقام معظم رهبری بارها لفظ نفوذی را مطرح کردند چرا که نفوذی‌ها می‌خواهند با سوء استفاده از منصبی که دارند به دشمن امتیاز بدهند.

انتهای پیام/ش