جزئیات تخصیص برق و آب به واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی تهران

صابر پرنیان  در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اعلام اینکه شهرک های صنعتی استان تهران با کمبود قابل توجه برق و آب روبه رو هستند، اظهارداشت: در استان تهران 5 هزار و 540 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی مستقر هستند که از میان آنها هزار و 125 واحد تولیدی تعطیل شده اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیاز شهرک های صنعتی استان تهران در حوزه برق 500 مگاوات است، اظهارداشت:  در این میان نیاز 150 تا 200 مگاواتی برق در تعدادی از شهرک های صنعتی در مرحله بحرانی قرار دارد که در این رابطه مشغول رایزنی و توافق برای تخصیص برق به این شهرک ها هستیم.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان تهران با بیان اینکه در حوزه آب نیز شهرک های صنعتی نیازمند 500 لیتر در هر ثانیه آب هستند، افزود: شهرک‌های عباس آباد، شمس آباد، پرند و نصیر آباد نزدیک به 200 لیتر نیاز بحرانی به آب دارند.

وی تصریح کرد: شهرک‌های صنعتی استان تهران حدود هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند تا در بازده 5 ساله بتوان مشکلات آنها را برطرف کرد.

پرنیان با اشاره به اینکه برای شهرک صنعتی عباس آباد ، خوارزمی و پایتخت بحت تخصیص 85 لیتر آب از سد ماملو مطرح شده است، گفت: برای شهرک صنعتی شمس آباد و شهرک پوشاک هم تخصیص 300 لیتر آب از طریق کانال محمدیه عنوان شده که امیدواریم با تأمین آب این شهرک ها اشتغال را در آنجا به 100 هزار نفر برسانیم .

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان تهران اضافه کرد: برای شهرک فیروزکوه که قرار است قطب صنایع غذایی کشور شود هم تأمین 95 لیتر آب از سد نمرود عنوان شده است. علاوه بر این در بخش برق هم قرار است پست های برق جدید در شهرک های صنعتی استقرار پیدا کند البته اولویت اصلی ما فعلاً تأمین 150 تا 200 مگاوات برق برای شهرک های صنعتی این استان است.

وی در ادامه صحبت های خود به افت فشار برق در شهرک های صنعتی اشاره کرد و گفت: این موضوع باعث شده تا آسیب های زیادی به تجهیزات واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها وارد کرده است که در صددیم این موضوع را در اسرع وقت برطرف نماییم.

انتهای پیام/